Projekty PUP w Bytowie

Realizacja projektu zaplanowana jest od 01.01.2020 r. do 31.12.2022 r. Projekt realizuje Gmina Bytów/Centrum Integracji Społecznej w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytowie. Projekt ten uzyskał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 06.01. Aktywna Integracja, Poddziałania 06.01.02. Aktywizacja społeczno – zawodowa. Grupą docelową projektu są osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym. Projekt obejmie wsparciem łącznie 50 mieszkańców gminy Bytów. Głównym celem projektu jest zwiększenie uczestnikom szans powrotu na rynek pracy oraz wyrównanie różnic społecznych wynikających z wykluczenia. Udział w projekcie każdego uczestnika jest podzielony na dwa etapy: aktywizację społeczną oraz aktywizację zawodową.

W ramach aktywizacji społecznej planuje się następujące panele szkoleniowe: szkolenie bhp i p.poż., edukacja ogólna i wiedza o społeczeństwie, warsztaty motywacyjne, psychoedukacja, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w domu i w miejscu pracy, warsztaty planowania życia, psychoterapia indywidualna, indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie, edukacja zdrowotna, profilaktyka uzależnień, zajęcia integracyjne uczestników, warsztaty planowania budżetu domowego, nauka poprawnej polszczyzny i zasad komunikacji, warsztaty z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, warsztaty z ekonomii społecznej, warsztaty rękodzieła, warsztaty dla rodziców mających problemy wychowawcze, warsztaty dla osób doznających przemocy, edukacja kulturalna.

Drugim etapem zajęć jest reintegracja zawodowa, w której zaplanowane zostały następujące panele szkoleniowe: doradztwo zawodowe, indywidualne doradztwo zawodowe ustalające ścieżkę rozwoju zawodowego, warsztaty w zakresie kompetencji cyfrowych, warsztaty fotograficzne, warsztaty krawieckie, warsztaty planowania kariery przy wykorzystaniu PUP, kurs zawodowy, wizaż i stylizacja.

Wsparciem dodatkowym w projekcie są: refundacja kosztów opieki nad dzieckiem, refundacja kosztów dojazdu/powrotu na zajęcia, ubezpieczenie od NNW, ciepły posiłek, poczęstunek w trakcie zajęć, materiały szkoleniowo-edukacyjne.

Całkowita wartość projektu wynosi 750 000,00 zł., w tym ze środków europejskich: 637 500,00 zł, ze środków z budżetu krajowego: 75 000,00 zł oraz wkład własny 37 500,00 zł.

Terenowy Punkt Paszportowy

Czerwiec 2022