Projekty PUP w Bytowie

Realizacja projektu zaplanowana jest od 01.01.2019 r. do 31.12.2020 r. Projekt realizuje Gmina Bytów/Centrum Integracji Społecznej w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytowie. Projekt ten uzyskał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 06.01. Aktywna Integracja, Poddziałania 06.01.02. Aktywizacja społeczno - zawodowa jako projekt zintegrowany w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszaru Miła. Grupą docelową projektu są osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym. Projekt obejmie wsparciem łącznie 36 mieszkańców gminy Bytów, obszaru Miła. Głównym celem projektu jest zwiększenie uczestnikom szans powrotu na rynek pracy oraz wyrównanie różnic społecznych wynikających z wykluczenia. Udział w projekcie każdego uczestnika jest podzielony na dwa etapy: aktywizację społeczną oraz aktywizację zawodową.

W ramach aktywizacji społecznej planuje się następujące panele szkoleniowe: szkolenie bhp i p.poż., edukacja ogólna i wiedza o społeczeństwie, warsztaty motywacyjne, psychoedukacja, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w domu i w miejscu pracy, warsztaty planowania życia, psychoterapia indywidualna, indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie, edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień, zajęcia integracyjne uczestników, warsztaty planowania budżetu domowego, nauka poprawnej polszczyzny i zasad komunikacji, warsztaty z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, warsztaty z ekonomii społecznej, warsztaty rękodzieła, warsztaty dla rodziców mających problemy wychowawcze, warsztaty dla osób doznających przemocy, edukacja kulturalna.

Drugim etapem zajęć jest reintegracja zawodowa, w której zaplanowane zostały następujące panele szkoleniowe: doradztwo zawodowe, indywidualne doradztwo zawodowe ustalające ścieżkę rozwoju zawodowego, doradztwo w zakresie kompetencji cyfrowych, warsztaty planowania kariery przy wykorzystaniu PUP, kurs zawodowy, wizaż i stylizacja, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy.

Wsparciem dodatkowym w projekcie są: refundacja kosztów opieki nad dzieckiem, ubezpieczenie od NNW, ciepły posiłek, poczęstunek w trakcie zajęć, materiały szkoleniowo-edukacyjne.

Całkowita wartość projektu wynosi 540 000,00 zł., w tym ze środków europejskich: 459 000 zł, oraz wkład własny 81 000,00 zł.

Terenowy Punkt Paszportowy

Czerwiec 2022