Kontrast:   A A A A A

Czcionka:   A A+ A++

Zmiany na rynku pracy

Sytuacja na lokalnym i regionalnym rynku pracy oraz wciąż zmieniające się otoczenie gospodarcze wpływają na zmiany w obszarach edukacji zawodowej. Konieczne staje się dostosowanie aktualnej oferty kształcenia zawodowego do potrzeb firm z branż o wysokim potencjale rozwoju (branż rozwijających się na terenie Powiatu Bytowskiego). 

Jednym z celów Powiatu Bytowskiego jest poza rozwijaniem dotychczasowych kierunków także uruchomienie i poszerzenie zakresu oferty kształcenia zawodowego, które niewątpliwie zwiększa szanse dobrego startu w dorosłość dzisiejszej młodzieży. 

Dostrzegając zapotrzebowanie rynku pracy na konkretnych pracowników Starostwo Powiatowe rozszerza ofertę edukacyjną poprzez uruchomienie nowych kierunków kształcenia: Technik Technologii Drewna, Technik Mechanik, Technik Logistyk, Technik Spedytor, Technik Spawalnictwa i Technik Programista. 

Działania Starostwa Powiatowego w zakresie rozwoju kształcenia zawodowego obejmują ścisłą współpracę z pracodawcami działającymi na terenie Powiatu Bytowskiego. Konieczność dostosowania oferty kształcenia  do potrzeb rynku pracy wymaga (oprócz utworzenia nowych kierunków) także doskonalenia kompetencji zawodowych nauczycieli oraz remontu, budowy i modernizacji  istniejącej infrastruktury,a także uzupełnienia wyposażenia placówek oświatowych. Celem pozyskania środków na powyższe działania Starostwo Powiatowe przystąpiło do konkursu zintegrowanego projektu edukacyjnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego RPO WP 2014 – 2020, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozyskane środki umożliwią wsparcie uczniów szkół zawodowych poprzez uruchomienie praktyk i staży zawodowych odbywających się u pracodawców, realizację kursów kwalifikacyjnych rozszerzających uprawnienia zawodowe, dodatkowe zajęcia z języka  (branżowy język obcy). Ponadto odbędą się wyjazdy pokazowe i branżowe do firm, podczas których uczniowie  będą mogli poznać zasady ich funkcjonowania, zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, możliwością zatrudnienia. Jednocześnie wsparciem objęci zostaną nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu (studia podyplomowe, staże, kursy i szkolenia). Istotne zmiany zajdą w dostosowaniu programów nauczania do najnowszych osiągnięć nauki i techniki oraz budowa  i wyposażenie różnego rodzaju pracowni kształcenia zawodowego celem wsparcia młodzieży (w podejmowaniu właściwych wyborów zawodowych) oraz integracji osób odpowiedzialnych za dostarczenie młodzieży odpowiedniej wiedzy (informacje o zawodach, szkołach i potencjalnym rynku pracy) dotyczącej rozwoju zawodowego.

 

 

Sprawdź status kolejki w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa
Starostwa Powiatowego w Bytowie

https://bezkolejki.eu/spbytow/

Terenowy Punkt Paszportowy

Kalendarz Imprez

Maj 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Bytowie

77-100 Bytów
ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

tel:  (59) 822 80 00
fax: (59) 822 80 01

starostwo@powiatbytowski.pl

  wszystkie kontakty

Godziny pracy

Poniedziałek            7:30 - 15:30
Wtorek            7:30 - 15:30
Środa            7:30 - 15:30
Czwartek            7:30 - 15:30
Piątek            7:30 - 15:30

Stacje meteo

Gminy Powiatu

Placówki Oświatowe

Jednostki Organizacyjne

Powiatowy Urząd Pracy

https://www.bytow.praca.gov.pl/


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
https://www.pcprbytow.pl/

Zarząd Dróg Powiatowych
https://www.zdp.pl
https://www.bip.zdpbytow.pl

Służby, inspekcje, straże

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
https://www.gov.pl/web/kppsp-bytow

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

Komenda Powiatowa Policji
www.bytow.policja.gov.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
www.pssebytow.bip.gov.pl

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
www.bip.piwbytow.pl 

Spółki Prawa Handlowego

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
www.szpital-bytow.com.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
http://www.pksbytow.pl