Seminarium Dobrych Praktyk- Gniew

W dniu 28.09 w pięknej scenerii, bo aż na Zamku w Gniewie odbyło się Seminarium Dobrych Praktyk, gdzie przedstawiciele instytucji oraz urzędów pracy prezentowali realizację zadań z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego w województwie pomorskim.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy zachęcali do dzielenia się oraz wymiany inspiracji z realizacji zadań dotyczących doradztwa edukacyjno-zawodowego. Inaugurującym etapem było wystąpienie Pani Barbary  Szymańskiej, która omawiała zadania  z poradnictwa zawodowego wynikające z realizacji RPS AP, kolejnym doświadczeniem podzielił się Wojewódzki Urząd Pracy z Gdańska, który opowiadał o realizacji RPS Aktywni Pomorzanie i  podsumował  I etap cyklu warsztatów przeprowadzonych dla młodzieży ponadgimnazjalanej. Ważnym elementem było wysłuchanie stanowiska pracowników Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy.

Dalszoplanowe wystąpienia tyczyły się Urzędów Pracy, które prezentowały swoje programy lub zakres działań dotyczących usług poradnictwa zawodowego kierowane do młodych bezrobotnych lub młodzieży uczącej się.

Wszyscy zaproszeni goście mogli zainspirować się, wymienić doświadczeniami podczas udziału w Seminarium . Swoje plony przedstawiła również GSDZ, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszenie  Imigrantów i Imigrantek, którzy opowiadali o swoich działaniach aktywizacyjnych skierowanych do osób bezrobotnych.

Wrzesień 2020