Aktualności

TUTAJ SIĘ UCZĘ

Wybór szkoły i kierunku kształcenia to poważna decyzja, często na całe życie. Już za chwilę staną przed nią absolwenci podstawówek. To moment, w którym warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Chcąc ułatwić uczniom i ich rodzicom dokonanie wyboru przygotowaliśmy specjalny projekt pod nazwą „TUTAJ SIĘ UCZĘ – TUTAJ PRACUJĘ”. Z jego pomocą można, nie wychodząc z domu, poznać bogatą ofertę kierunków kształcenia w szkołach Powiatu Bytowskiego. Zapraszamy do obejrzenia naszych nowoczesnych pracowni, poznania ciekawych kierunków. Zobaczcie Państwo jakie czekają na uczniów praktyki krajowe i zagraniczne, sprawdźcie jaka jest perspektywa pracy. Posłuchajcie, co mają do powiedzenia koledzy, absolwenci, nauczyciele i przyszli pracodawcy.

Zapraszamy na stronę www.tutajsieucze.pl. Życzymy mądrych decyzji!

Badanie Losów Absolwentów 2019/2020

Analiza Badań Losów Absolwentów 2019/2020. Jak co roku powiat  bytowski we współpracy ze szkołami przeprowadził Badanie Losów Absolwent. Analiza pokazuje jaką drogę zawodową/edukacyjną wybierają absolwenci pół roku po ukończeniu szkoły. Więcej informacji poniżej.

TUTAJ SIĘ UCZĘ

Powiat Bytowski zapewnia bogatą ofertę kształcenia w szkołach branżowych, technicznych oraz w liceach ogólnokształcących, po ukończeniu których absolwenci znajdują zatrudnienie u lokalnych przedsiębiorców.więcej

REKRUTACJA UCZNIÓW DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2021/2022

INFORMUJEMY, ŻE DO 21 CZERWCA 2021 R. UCZNIOWIE MOGĄ SKŁADAĆ PODANIA O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.

więcej

Konsultacje na odległość

Powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno - zawodowego zaprasza do kontaktu uczniów szkół powiatu bytowskiego.więcej

V Targi Edukacji i Pracy ,,Zaplanuj Swoją Przyszłość"

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie wraz z Powiatowym Urzędem Pracy 
i Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej 31 marca 2020 r. organizują V edycję Targów Edukacji i Pracy ,,Zaplanuj Swoją Przyszłość".
więcej

Wizyta studyjna doradców zawodowych w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej

Doradcy zawodowi należący do powiatowej sieci w dniu 18.12.2019 r. w ramach wizyty studyjnej odwiedzili nowo powstały obiekt PCEZ w Bytowie. 
więcej

Badanie preferencji edukacyjnych uczniów 2019

Powiat bytowski wraz ze szkołami podstawowymi przeprowadził wśród wszystkich klas ósmych ankietę badającą preferencje edukacyjne uczniów na rok szkolny 2020/2021.  
więcej

Analiza Badań Losów Absolwentów 2018/2019

Powiat bytowski wraz z dyrektorami szkół  jak co roku przeprowadził Badanie Losów Absolwentów.więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Bytowie 20.11.2019 r.

20.11.2019 r. odbyło się spotkanie w ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości ,,Bądź przedsiębiorczy – to się opłaca” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym.więcej

Otwarcie nowego obiektu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

7 października 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie, przy ul. Wybickiego 4 w Bytowie.
więcej

XIII Targi Edukacyjne Szkół Wyższych ,,Przyszłość 2019

05.04.2019 r. w Liceum Ogólokształcącym w Bytowie odbyła sie trzynasta edycja Targów Edukacyjnych szkół wyższych "Przyszłość 2019". W tym roku swój udział w targach potwierdziło 16 uczelni z terenu trzech województw. Były to m.in. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska, Akademia Pomorska, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet K. Wielkiego z Bydgoszczy, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. 
więcej

Szkolenie dla Doradców Zawodowych

Istnieje możliwość odbycia szkolenia dla osób pracujących w szkołach i zajmujących się doradztwem zawodowym.więcej

XIII Targi Edukacyjne ,,Przyszłość 2019

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Targach Edukacyjnych „Przyszłość 2019” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie. 

więcej

Za nami IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

19 marca 2019 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbyły się IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

więcej

Porozumienie z firmą Wireland

W dniu 17.04.2018 r. w siedzibie firmy Wireland podpisano trójstronną umowę o współpracy w kształceniu uczniów w zawodzie stolarza pomiędzy Prezesem firmy Wireland – Panem Henrykiem Recławem, Starostą Bytowskim - Panem Leszkiem Waszkiewiczem oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Panem Romanem Lisińskim. 
więcej

Targi Edukacji i Pracy 2019 r.

19.03.2019 r. przed Nami kolejne już IV Targi Edukacji i Pracy. więcej

Spotkania informacyjne z rodzicami tegorocznych absolwentów Szkół Podstawowych

Ruszył cykl spotkań infromacyjnych z rodzicami uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjalnych, celem wyjąsnienia obaw dotyczących rekrurtacji w roku szkolnym 2019/2020. 
więcej

Informacje o planowanych kierunkach kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych

Zapraszam do zapoznania się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi rozszerzeń przedmiotowych oraz przygotowania do wyuczonego zawodu w Powiecie Bytowskim.więcej

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Bytowskim na rok szkolny 2019

W związku z nasuwającymi się kwestiami dotyczącymi przyszłorocznej rekrutacji poniżej przedstawiamy niezbędne informacje. 

więcej

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE UCZNIÓW W POROZUMIENIU Z PRACODAWCĄ

W powiecie bytowskim mamy kolejny dobry przykład współpracy szkoły z pracodawcą w kształceniu zawodowym uczniów. 3 września 2018 r. podpisano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy trójstronne porozumienie dotyczące możliwości odbywania staży i praktyk zawodowych w zawodzie technik spedytor w firmie FRANKLIN Sp. z o.o. sp. k. w Miastku.
więcej

Spotkanie z rodzicami absolwentów Gimnazjum

Dnia 17.05.2018 r.  w sali gimnastycznej odbyło się zebranie z rodzicami absolwentów Gimnazjum nr 2 w  Bytowie. Powiatowy konsultant przedstawił wyniki badań preferencji edukacyjnych uczniów II i III klas gimnazjalnych szkół powiatu bytowskiego. Zaprezentował prognozę na deficyt zawodowy występujący na lokalnym rynku pracy oraz zaprosił rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną i procedurą związaną z rekrutacją do szkół na stronie powiatu.
więcej

III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu wczorajszym, tj. 27.03.2018 r., w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych odbyły się III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Podczas przedsięwzięcia młodzież miała okazję zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną szkół powiatu bytowskiego. Wśród wystawców nie zabrakło takich firm jak : SI METAL, POLMOR , KOŁASZEWSKI, TALEX ,DTUTEX  S.A, BAGRAMET, D&H ENGINEERING POLAND, WIRELAND, MILONI MATEUSZ NOWOTNIK, ŁĄCCY – KOŁCZYGŁOWY, DAN- CAR, PKS BYTÓW, KWIACIARNIA GOŹDZIK, KOMPLEKS BASENOWO- REKREACYJNY, FRL  „PARASOL”. Obecny też był Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Cech Rzemiosł Różnych.

więcej

Warsztaty - "Racjonalne zarządzanie budżetem domowym"

Dnia 02.03.2018 r. Powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno- zawodowego poprowadził zajęcia dla kobiet realizowane w ramach akcji „ Marzec na obcasach” , organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Ideą spotkań jest podniesienia kompetencji oraz wzbogacenia prezencji osobowościowej kobiet.  Cykl spotkań trwa cały marzec !

więcej

"Edukacja a przedsiębiorczość"

Dnia 01.03.2018 r. w Miastku odbyła się debata „ Edukacja a Przedsiębiorczość”, której celem było przeanalizowanie funkcjonowania i rozwoju szkolnictwa zawodowego na tle uwarunkowań rynku pracy.

więcej

Międzynarodowa konferencja

Dnia 28 lutego w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe- pomost pomiędzy uczniem a rynkiem pracy”, skierowana do nauczycieli, dyrektorów oraz jednostek samorządu terytorialnego.

więcej

Spotkanie Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego

19.02.2018r. w Oddziale Zamiejscowym WUP w Gdańsku – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku odbyło się I spotkanie grupy roboczej subregionu słupskiego w ramach budowy Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego (PSPZ).

  W spotkaniu grupy roboczej wzięli udział doradcy zawodowi z Powiatowych Urzędów Pracy ze Słupska oraz Lęborka, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych ze Słupska oraz Lęborka, Ochotniczego Hufca Pracy w Lęborku, konsultanci powiatowi ds. poradnictwa edukacyjno – zawodowego z Bytowa oraz Lęborka, przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej ze Słupska, Ustki oraz Potęgowa, przedstawiciel Biura ds. Karier i Współpracy z Gospodarką Akademii Pomorskiej w Słupsku, szkolni doradcy zawodowi.

więcej

I POWIATOWE FORUM DYSKUSYJNE "EDUKACJA- RYNEK PRACY"

W dniu 06.12.2017 r. odbyło się pierwsze, inaugurujące spotkanie sieci instytucji, pracodawców oraz innych podmiotów zaangażowanych w proces doradztwa edukacyjno-zawodowego. Forum zostało zorganizowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. 

więcej

Spotkanie uczestników systemu poradnictwa zawodowego w województwie pomorskim

  Dziś , tj. 22.11.2017 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej odbyło  się spotkanie z uczestnikami systemu poradnictwa zawodowego w województwie pomorskim organizowane na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. 

więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG w Bytowie

Za Nami Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG pt: „ Bądź przedsiębiorczy, odważ się działać”, który odbył się w Bytowskim Centrum Kultury, jest on organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem tego wydarzenia jest promowanie postawy przedsiębiorczej, zakładania działalności gospodarczej oraz wszelkich działań sprzyjających rozwojowi zawodowemu oraz dalszej edukacji.
więcej

Konferencja - Współczesny model wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego

Wczoraj w Lęborku , 13.11.2017 r. odbyła się konferencja poświęcona współczesnemu modelowi wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego  na lokalnym rynku pracy. Spotkanie dedykowane było dla wszystkich Dyrektorów, doradców zawodowych oraz osób powiązanych z poradnictwem zawodowym w województwie pomorskim. 
więcej

XVIII WOJEWÓDZKIE TARGI PRAC DZIECIĘCYCH -

XVIII Wojewódzkie Targi Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir” już za nami. W tegorocznej imprezie wzięły udział dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne z 26 placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa pomorskiegowięcej

Seminarium - Właściwa droga zawodowa.Doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne.

W dniu 11.10.2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne, którzy omawiali właściwą drogę zawodową. więcej

"Zintegrowany System Kwalifikacji - współpraca na rzecz kwalifikacji"

W dniu 29.09 w Gdańsku odbyła się konferencja dotycząca zintegrowanego systemu kwalifikacji oraz współpracy na rzecz kwalifikacji. Była ona skierowana nie tylko do organizacji branżowych, przedstawicieli samorządów czy dyrektorów szkół. Na konferencji wśród gości nie zabrakło pracodawców, których ta kwestia dotyczyła najbardziej. 
więcej

Seminarium Dobrych Praktyk- Gniew

W dniu 28.09 w pięknej scenerii, bo aż na Zamku w Gniewie odbyło się Seminarium Dobrych Praktyk, gdzie przedstawiciele instytucji oraz urzędów pracy prezentowali realizację zadań z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego w województwie pomorskim. 
więcej

Spotkanie- Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bytowie

Dnia 25.09 odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, gdzie zebrane osoby debatowały na temat wdrażania nowej procedury w zakresie opiniowania i uruchamiania nowych kierunków kształcenia. 

więcej

 

Kalendarz Imprez


Najbliższe wydarzenia

  wszystkie wydarzenia

  Kontakt

  Starostwo Powiatowe w Bytowie

  77-100 Bytów
  ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

  tel:  (59) 822 80 00
  fax: (59) 822 80 01

  starostwo@powiatbytowski.pl

      wszystkie kontakty

  System kolejkowy

  Sprawdź status kolejki w systemie kolejkowym Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie

  https://bezkolejki.eu/spbytow/


  Godziny pracy

  Poniedziałek            7:30 - 15:30
  Wtorek            7:30 - 15:30
  Środa            7:30 - 15:30
  Czwartek            7:30 - 15:30
  Piątek            7:30 - 15:30

  Stacje meteo

  Placówki Oświatowe

  Gminy Powiatu

  Jednostki Organizacyjne

  Powiatowy Urząd Pracy

  www.bytow.praca.gov.pl/


  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
  www.pcprbytow.pl/

  Zarząd Dróg Powiatowych
  www.bip.zdpbytow.pomorskie.pl

  Służby, inspekcje, straże

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
  https://www.gov.pl/web/kppsp-bytow

  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
  www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

  Komenda Powiatowa Policji
  www.bytow.policja.gov.pl

  Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
  www.pssebytow.bip.gov.pl

  Powiatowy Inspektorat Weterynarii
  www.bip.piwbytow.pl 

  Spółki Prawa Handlowego

  Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
  www.szpital-bytow.com.pl

  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
  http://www.pksbytow.pl