Kontrast:   A A A A A

Czcionka:   A A+ A++

Dużo ciekawych pojedynków i emocji w Mediolanie

W Mediolanie w dniach 23 – 25.02.2018 r. odbył się turniej badmintonowy z udziałem bytowskich badmintonistek Anny Dudy i Laury Bujak z UKS „Dwójka” Bytów. W YONEX Italian Junior 2018 uczestniczyło 215 graczy z całej Europy i świata min. z Chińskiej Tajnej, Brazylii, Peru, Meksyku, Chile, Izraela, Tailandii. W tak mocnym obsadzonym turnieju, bardzo dobrze zaprezentowały się i dostarczyły dużo emocji w swoich pojedynkach nasze bytowianki Anna Duda i Laura Bujak. Ania zagrała w grze pojedynczej i podwójnej z klubową koleżanką Laurą Bujak, zaś Laura zagrała jeszcze pojedynek w grze mieszanej z Michałem Matysiakiem z KS Hubertus Zalesie Górne.

Założeniem przed turniejowym dziewcząt było nie przegrać pierwszej rundy i awansować jak najwyżej w turnieju. Te założenia zostały zrealizowane z nawiązką a sama gra dziewcząt mogła się podobać trenerom, choć Ania i Laura nie ustrzegły się podczas pojedynków błędów taktycznych, nad którymi trzeba nadal pracować na treningach – ocenia klubowy trener Jerzy Saldat.

W grze pojedynczej Ania Duda w pierwszej rundzie spotkała się z Hiszpańską zawodniczką Ana Ramirez prowadząc spokojną i pewną grę od samego początku pokonując rywalkę w dwóch setach 21:15 i 21:17.

W drugiej rundzie turnieju na drodze stanęła zawodniczka gospodarzy Włoszka Yasmine Hanza. I w tym pojedynku nasza bytowianka poradziła sobie w dwóch setach 21:17 i 21:15, awansując do najlepszej „16” w turnieju. W trzeciej rundzie, gdzie stawką był pojedynek o ćwierćfinał i najlepsza „ósemkę” Ania po raz pierwszy miała przyjemność zagrać przeciwko zawodniczce z Azji (Chińskiego Tajpei) Huang Yu – Hsun. Wiadomo, że zawodnicy z Azji są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i taktycznie. Ania nie zamierzała się podawać tylko walczyć o jak najlepszy wynik i sprawić niespodziankę. Po bardzo dobrym pojedynku trwającym 26 minut i dwa sety minimalnie uległa Chince z Taipei w setach 21:19 i 21:16.

W grach podwójnych dziewcząt nasze dziewczęta starały się również zaprezentować jak najlepiej w turnieju. W pierwszej rundzie pokonały duet z Włoch Katharinę Fink i Yasmine Hanza w dwóch setach. Pierwszy set to dominacja bytowianek 21:9. W drugim secie prowadząc 11:4 coś się zacięło w grze naszych zawodniczek i pojedynek w drugiej części seta dostarczył wiele dreszczyku. Rywalki z Włoch doprowadziły do wyniku 20:20 i zaczęto grać na przewagi, która wygrały Ania i Laura 26:24.

Po meczu dziewczęta przyznały, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i było trzeba być skoncentrowanym od początku do końca całego seta i nie doprowadzając do takich nerwowych końcówek z dreszczykiem dla wszystkich.

W drugiej rundzie i w walce o ćwierćfinał naszym badmintonistką stanęły na drodze bardzo dobre zawodniczki z Austrii Serena Au Yeong i Sabina Herbst. Nasze dziewczyny postawiły jednak twarde warunki Austriaczkom przegrywając z nimi w trzech setach po walce trwającej 37 minut 21:9, 20:22, 21:13. Austriaczki niedawno wygrały turniej na Węgrzech 8th Multi Alarm Hungarian Junior International 2018, to obecnie 4 debel w Europie, w BEC Junior Circuit Ranking.

W tym turnieju debel z Austrii, który pokonał bytowianki doszedł do finału przegrywając z parą z Chińskiego Tajpei.

W grze mieszanej po raz pierwszy ze sobą zagrali Laura Bujak z Michałem Matysiakiem z KS Hubertus Zalesie Górne. Było widać, że ich gra układa się na boisku i być może nie będzie to ich ostatnie wspólne granie w takich turniejach.

W pierwszej rundzie pokonali parę mieszaną ze Słowenii Blaż Smrkolj i Nike Brajkovic pewnie 21:12 i 21:12. W kolejnej rundzie spotkali się z inną parą Polską Mikołajem Szymanowskim i Zuzanną Jankowską pewnie pokonując rywali 21:6 i 21:8.

W trzeciej rundzie o awans do najlepszej „ósemki” naprzeciwko Laury i Michała stanęli zawodnicy z Chińskiego Tajpei - Wu Guan Xun i Teng Chun Hsun para rozstawiona w tym turnieju z numerem 6.

Niestety para z Azji była zbyt silna dla naszej pary pokonując pewnie 21:8 i 21:12. W tym pojedynku zabrakło większego i pewniejszego zgrania na boisku naszej pary. Być może jak Michał z Laurą częściej będą ze sobą grać w takich turniejach to postarają się o niejedną niespodziankę w turniejach – ocenia Jerzy Saldat.

A więc YONEX Italian Junior 2018 zakończyliśmy na miejscach 9-16 w grze podwójnej (Ania Duda i Laura Bujak) i pojedynczej (Ania Duda) oraz Laura w grze mieszanej z Michałem Matysiakiem.

Dziękujemy zawodniczkom za ogrom emocji, jaki nam dostarczyły w Mediolanie, ich pojedynki śledziliśmy na żywo, w domach i na hali w Bytowie przed komputerami oglądając ich pojedynki w internecie.

Zawodniczki wraz z rodzicami i trenerem Jerzym Saldatem bardzo dziękują za wsparcie finansowe i możliwość udziału w takich turniejach firmie Veolia oraz Urzędowi Miasta i Gminie Bytów jak również Starostwu Powiatowemu w Bytowie.

Najbliższe plany Ani i laury to występ w Grand Prix Polski Juniorów w Głubczycach już za tydzień a za dwa tygodnie start w bardzo mocnym i prestiżowym turnieju YONEX German Junior 2018 w Berlinie.

Sprawdź status kolejki w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa
Starostwa Powiatowego w Bytowie

https://bezkolejki.eu/spbytow/

Terenowy Punkt Paszportowy

Kalendarz Imprez

Maj 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Bytowie

77-100 Bytów
ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

tel:  (59) 822 80 00
fax: (59) 822 80 01

starostwo@powiatbytowski.pl

  wszystkie kontakty

Godziny pracy

Poniedziałek            7:30 - 15:30
Wtorek            7:30 - 15:30
Środa            7:30 - 15:30
Czwartek            7:30 - 15:30
Piątek            7:30 - 15:30

Stacje meteo

Gminy Powiatu

Placówki Oświatowe

Jednostki Organizacyjne

Powiatowy Urząd Pracy

https://www.bytow.praca.gov.pl/


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
https://www.pcprbytow.pl/

Zarząd Dróg Powiatowych
https://www.zdp.pl
https://www.bip.zdpbytow.pl

Służby, inspekcje, straże

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
https://www.gov.pl/web/kppsp-bytow

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

Komenda Powiatowa Policji
www.bytow.policja.gov.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
www.pssebytow.bip.gov.pl

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
www.bip.piwbytow.pl 

Spółki Prawa Handlowego

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
www.szpital-bytow.com.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
http://www.pksbytow.pl