Badmintonowy weekend w Bytowie – V Nocny Turniej dla amatorów badmintona oraz III Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

Tegoroczne dwa turnieje, które odbyły się w Bytowie w dniach 09/10.VI.2018 były pod znakiem barw biało – czerwonych i w tym celu zostały przyznane specjalne dyplomy i medale dla uczestników. Turnieje zorganizowane przez Klub UKS „Dwójka” Bytów znalazły się w cyklu turniejów badmintonowych pod nazwą „100 turniejów na 100 – lecie niepodległości” organizowane przez Fundację Narodowy Badminton oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Turnieje w Bytowie dostały również wsparcie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego, Urzędu Miasta i Gminy Bytów oraz sponsorów m.in. Veolia, SI Metal, Bram Bud Piotr Szlachetka. Otwarcia turniejów w Bytowie dokonał Burmistrz Miasta Bytowa Ryszard Sylka oraz Prezes firmy Veolia w Bytowie Jacek Talko, którzy bacznie przyglądali się w poczynaniach badmintonistów amatorów.Po raz pierwszy zostały wypożyczone i rozłożone profesjonalne maty z boiskiem do gry w badmintona – mówi prezes i trener bytowskiego klubu Jerzy Saldat.W turniejach, które odbyły się na bytowskiej hali zawitali również goście z Berlina i Słupska. Wystąpiło łącznie w tych dwóch turniejach (nocnym i rodzinnym) około 80 zawodników i zawodniczek.

W sobotni wieczór 9 czerwca br. swoją rywalizację już po raz piąty rozpoczęli amatorzy i pasjonaci badmintona. W rywalizacji Pań wystartowało 6 kobiet, które rozegrały swoje pojedynki każda z każdą. Najlepszą okazała się Magdalena Tetłak z Bytowa wygrywając wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu uplasowała się również bytowianka Anna Gostomska – Treder wyprzedzając dwie zawodniczki z Berlina Agatę Raj i Magdalena Kowarską. W kategorii Open Amator mężczyzn w Bytowie wygrał Benno Raj z Berlina, który od lat jest zaprzyjaźniony z klubem bytowskich badmintonistów. Benno Raj w finale pokonał ubiegłorocznego triumfatora Bytowskiego Nocnego turnieju Marka Stoltmana w dwóch setach 21:19 i 21:11. Na trzecim stopniu stanął prezes SI Metal Wojciech Witak.

Rywalizacja w tegorocznym turnieju dla amatorów badmintona stała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Uważam, iż tegoroczny turniej pokazał, że poziom rywalizacji wśród bytowskich amatorów badmintona bardzo się poniósł w porównaniu do ubiegłego roku i pojedynki były bardzo wyrównane nawet trzy setowe i trwające po ponad 40 minut – ocenia trener i organizator turnieju Jerzy Saldat. V Nocny Turniej dla amatorów badmintona zakończył się około 4 nad ranem.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili młodzi zawodnicy wraz z rodzicami. W III Rodzinnym turnieju pod nazwą „Badminton łączy pokolenia” do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Bytowa i Słupska. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie dzieci (klasy I-IV) oraz młodzik (klasy V – VII). Pojedynki odbywały się między rodzinami trzy setowe. Pierwszego seta grały między sobą dzieci, w drugim secie rodzice a w trzecim secie w grze podwójnej rodzic z dzieckiem.

Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż nikt nie chciał oddać żadnego punktu rywalowi – mówi organizator Jerzy Saldat.

Wśród dzieci całe podium zostało zajęte przez bytowiaków. Zwyciężyła rodzina Fabiszewskich (Julia i ojciec Krzysztof) pokonując minimalnie w finale rodzinę Treder (Ola z tatą Krzysztofem). Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Garskich (junior Kryspin i senior Kryspin).

Również w rywalizacji zawodników w kategorii młodzik najlepsi wśród 14 zgłoszonych rodzin byli bytowiacy. W finale wystąpiła rodzina Saldat (Jerzy z synem Sebastianem) oraz rodzina Brzozeckich (Karolina z ojcem). Pojedynek trzy setowy 2:1 był na korzyść rodziny Saldat i oni zostali triumfatorami III edycji Rodzinnego turnieju. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Treder (Krzysztof z córką Kornelią).

Jako trener i organizator wszystkich dotychczasowych turniejów uważam, iż poziom rywalizacji dzieci jak i dorosłych jest, co raz bardziej wyrównany, każdy z każdym mógł wygrać nieraz decydowała o zwycięstwie jedna lotka. Uważam, że najważniejszym celem tego typu turniejów jest dobra rodzinna zabawa a i nagrody były dla wszystkich jednakowe – komentuje trener Jerzy Saldat.

Wyniki V Nocnego turnieju dla amatorów

Kategoria Open Amator Kobiet

I miejsce – Magdalena Tetłak

II miejsce – Anna Gostomska – Treder

III miejsce – Agata Raj

IV miejsce – Magdalena Kowarska

V miejsce – Paulina Kryzel

VI miejsce – Marta Duda

Kategoria Open Amator Mężczyzn

I miejsce – Benno Raj

II miejsce – Marek Stoltaman

III miejsce – Wojciech Witak

IV miejsce – Andrzej Żarski

Dalsze miejsca zajęli: Fabian Wirkus, Mirosław matuszyński, Jacek Sieprawski, Krzysztof Fabiszewski, Stanisław Duda, Dariusz Hawryśko, Zbigniew Sobisz, Krzysztof Treder, Piotr Szlachetka, Michał Raj.

Wyniki III Rodzinnego turnieju „Badminton łączy pokolenia” 

Kategoria dzieci (klasa I – IV)

I miejsce – rodzina Fabiszewskich

II miejsce – rodzina Treder

III miejsce – rodzina Garskich

Dalsze miejsca zajęli rodziny: Duda, Kiżewskich, Brechko, Orzeł, Flis, Werra

Kategoria dzieci (klasa V - VII)

I miejsce – rodzina Saldat

II miejsce – rodzina Brzozeckich

III miejsce rodzina Treder

Dalsze miejsca zajęli rodziny: Kuźmicz, Soldatke, Szlachetka, Sobisz, Kryzel, Gospodarek, Soldatke, Parzątka – Lipińska.

UWAGA !

Informujemy,

 że w dniu 7 kwietnia 2023r.

Starostwo Powiatowe w Bytowie

i Oddział Zamiejscowy w Miastku

będą czynne w godzinach

od 7:30 do 13:00

Przepraszamy za utrudnienia

Sprawdź status kolejki w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa
Starostwa Powiatowego w Bytowie

https://bezkolejki.eu/spbytow/

Terenowy Punkt Paszportowy

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Bytowie

77-100 Bytów
ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

tel:  (59) 822 80 00
fax: (59) 822 80 01

starostwo@powiatbytowski.pl

  wszystkie kontakty

Godziny pracy

Poniedziałek            7:30 - 15:30
Wtorek            7:30 - 15:30
Środa            7:30 - 15:30
Czwartek            7:30 - 15:30
Piątek            7:30 - 15:30

Stacje meteo

Gminy Powiatu

Placówki Oświatowe

Jednostki Organizacyjne

Powiatowy Urząd Pracy

https://www.bytow.praca.gov.pl/


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
https://www.pcprbytow.pl/

Zarząd Dróg Powiatowych
https://www.zdp.pl
https://www.bip.zdpbytow.pl

Służby, inspekcje, straże

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
https://www.gov.pl/web/kppsp-bytow

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

Komenda Powiatowa Policji
www.bytow.policja.gov.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
www.pssebytow.bip.gov.pl

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
www.bip.piwbytow.pl 

Spółki Prawa Handlowego

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
www.szpital-bytow.com.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
http://www.pksbytow.pl