marzec

Zdobądź swój Everest i pokonaj COVID-19

26 kwietnia o godzinie 12.00 czasu warszawskiego wystartuje jedyna impreza sportowa na świcie, która ma na celu pokazanie, że sport pokonuje bariery, a żadna epidemia nie zniszczy ludzkości.
Wydarzenie będzie polegało na pokonaniu indywidualnie lub rodzinnie 8848 m czyli wysokości najwyższej góry świata Mount Everestu biegnąc, spacerując, idąc z kijami, jadąc na rowerze, rolkach,nartach. Robiąc 8848 pompek, przysiadów, podskoków, podbić piłki nogą ręką, podbić piłki rakietą tenisową, do pingponga itd. Liczy się liczba powtórzeń przy zachowaniu zaleceń sanitarnych zachowując wszelkie standardy nie kontaktowania się podczas próby z innymi jej uczestnikami z wyłączeniem domowników. W przypadku wykonywania próby w terenie należy wykonać ją samemu.
Zgłaszać można się indywidualnie wybierając rodzaj konkurencji bądź rodzinnie.
Każdy z uczestników zgłoszony i dokonujący opłaty startowej otrzyma po zakończeniu próby przesłaną pocztą kurierską specjalnie wykonaną z tej okazji imienną statuetkę. W przypadku zgłoszenia rodzinnego statuetka będzie dla całej rodziny.
W trakcie wydarzenia będzie prowadzone transmisja live na profilu wydarzenia na FB. W jej trakcie uczestnicy będą przesyłali swoje relacje z pokonywania Everestu, zdjęcia, filmiki, zrzuty z aplikacji pokazujące pokonanie dystansu.

Dokonując zgłoszenia uczestnicy wydarzenia są zobowiązani podać prawdziwe swoje dane osobowe z podaniem adresu korespondencyjnego do wysłania statuetek. Przy rejestracji można wybrać formę anonimową dla innych uczestników lub widoczną z danymi w postaci imienia, nazwiska, klubu i miejscowości.

Drugą częścią wydarzenia jest udział partnerów Zdobądź swój Everest i pokonaj COVID-19
Każdy partner (firma) która zdecyduje się uczestniczyć w wydarzeniu poprzez wsparcie finansowe otrzyma prawo używania nazwy partnera wydarzenia. Także jej loga i historia i profil działania znajdzie swoje miejsce na wydarzeniu.
Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane w 90 % na zakup maseczek i kombinezonów, gogli lub innego sprzętu potrzebnego do walki z COVID-19. Zakupiny sprzęt nieodpłatnie zostanie rozdysponowany do szpitali, ośrodków zdrowia, służb narażonych na kontakt z osobami potencjalnie zakażonymi.

Kwiecień 2020