XX edycja „Pomysłowego Dobromira” za nami

7 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bytowie odbyła się dwudziesta, jubileuszowa, edycja Wojewódzkich Targów Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir”.

W imprezie wzięły udział dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne z 25 placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa pomorskiego. Podczas Targów młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych oraz nawiązania nowych kontaktów. Na stoiskach prezentowano ceramikę, ozdoby i upominki świąteczne, aniołki, figurki, stroiki, bombki, świeczki, kartki świąteczne, rzeźby, wytwory ze szkła, drewna i metalu, świece, obrazki wykonane przeróżnymi technikami, robótki ręczne, serwetki, biżuterię. Każda z ekip przygotowała również pracę przestrzenną „Pomysłowy Dobromir” na konkurs i wystawę.

Podczas imprezy działała kawiarenka, w których można było wypić kawę lub herbatę i skosztować słodkich wypieków oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu.

Tego dnia przeprowadzone zostały również warsztaty, podczas których uczestnicy i goście malowali bytowskie kamieniczki oraz wykonywali postacie tancerek i Dobromirków.

Na zakończenie goście obejrzeli przedstawienie „O trzech królewnach, czyli opowieści rozbójników”, które na sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury zaprezentowali aktorzy Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku.

Targi zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Czerwiec 2020