czerwiec

Wystawa profilaktyczna w Bytowie

Z początkiem czerwca w Bytowie na Placu Garncarskim pojawiła się nietypowa wystawa. Jest ona częścią kampanii promocyjnej realizowanej w ramach programów spółki Copernicus PL pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” oraz „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”, które od 2018 roku zachęcają mieszkańców województwa pomorskiego do wykonywania profilaktycznych badań cytologicznych i kolonoskopowych.

Wystawa w ciągu najbliższych miesięcy wielokrotnie zmieni swoje miejsce, nie omijając „białych plam” województwa pomorskiego, czyli rejonów o najmniejszej zgłaszalności na badania profilaktyczne.

Z darmowych badań cytologicznych i kolonoskopowych, w ramach projektów, mieszkańcy województwa pomorskiego mogą skorzystać jeszcze do końca 2020 roku. W naszym regionie takie badania można zrobić w Gdańsku, Tczewie, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie.

Do udziału w projekcie „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób cytologię!” zapraszamy aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Zapisów na badania można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30

Projekt „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię!” dedykowany jest aktywnym zawodowo mieszkańcom województwa pomorskiego w wieku 50-65 lat (którzy nie mają objawów raka jelita grubego), w wieku 40-65 lat (którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego) oraz w wieku 25-65 lat (z rodziny z zespołami genetycznymi) oraz którzy nie mieli nie miały wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat. By zapisać się na badanie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

Głównym realizatorem projektów jest COPERNICUS PL Sp. z o.o. Oba projekty współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szczegółową informację znajdą Państwo w załączniku.

Lipiec 2020