Warsztat pt.: "Obowiązki zapewnienia dostępności dla organizacji pozarządowych"

Warsztat pt.:

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol" w Bytowie zapraszają na warsztat pt.: "Obowiązki zapewnienia dostępności dla organizacji pozarządowych", który odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Bytowie w dniu 26 listopada 2021 r. o godz. 12:00.

Data szkolenia: 26 listopada 2021, godz. 12:00

Miejsce szkolenia: Centrum Organizacji Pozarządowych w Bytowie, ul. Podzamcze 34

Opis szkolenia

Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe finansowane ze środków publicznych. Na szkoleniu poznasz podstawy prawne podane w ludzkiej formie. Omówione zostaną obszary dostępności i obowiązki w ich zakresie. Dokonasz autooceny z wykorzystaniem list kontrolnych, opracujesz deklarację dostępności i stworzysz plan działa-nia na rzecz poprawy i bieżącego zapewniania dostępności. Podczas spotkania nauczysz się podstaw tworzenia tekstów alternatywnych dla ilustracji i logo swojej organizacji.

Trener

Mariusz Kowalik - trener, specjalista informacji, specjalista ds. technologii wspierających w Sopockiej Szkole Wyższej. Mobilny Doradca 3.0 Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego. Do niedawna dziennikarz Radia Gdańsk a wcześniej RMF FM. Posiada kilkaset godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, produkcji audio i wideo. Buduje strony www z wykorzystaniem różnych technologii. Jego pasją jest poznawanie nowych rozwiązań w obszarze szeroko pojętych technik informatyczno-komunikacyjnych. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. W Sopockiej Szkole Wyższej od początku pandemii COVID19 administruje platformą zdalnego nauczania. Skutecznie wspomaga w tym procesie zarówno studentów jak i wykładowców.

Terenowy Punkt Paszportowy

Listopad 2021