grudzień

Uroczyste podpisanie i wręczenie umowy o dofinansowanie projektu.

W piątek 6 grudnia 2019 r. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie Janusz Wiczkowski podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Dźwignia do zatrudnienia" w ramach RPO WP 2014-2020 Oś Priorytetowa 5, Zatrudnienie Działanie 5.2. Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.2. Aktywizacja zawodowa, na kwotę 908 645,99 zł. Dofinansowanie projektu wynosi  95%  tj. 863 213,69 zł. Pozostała kwota 45 432,30 zł to wkład własny PUP. O środki ubiegało się  61 wnioskodawców. Wśród nich dofinansowanie otrzymało jedynie 7, w tym PUP w Bytowie. Uroczystość podpisania umów odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1 w sali „Polskie Niebo".  W ceremonii wręczenia symbolicznego czeku uczestniczyli  Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski,  Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie Janusz Wiczkowski oraz Główna księgowa Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie Katarzyna Bela.

Od początku grudnia br. PUP prowadzi rekrutację do projektu. Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach informacyjnych z osobami bezrobotnymi w Bytowie i Miastku. Planuje się, że w 2020 r. aktywizację zawodową przejdzie 67 osób bezrobotnych po 30 roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby po 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach.  Uczestnikom/Uczestniczkom zaoferowane zostanie kompleksowe zindywidualizowane wsparcie wynikające z opracowanego na początkowym etapie ich udziału w projekcie Indywidualnego Planu Działania, uwzględniające: indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia, staże, prace interwencyjne, wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy z subsydiowanym zatrudnieniem.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Bytów/Centrum Integracji Społecznej w Bytowie i Rybacką Lokalną Grupą Działania „Pojezierze Bytowskie" z siedzibą w Łupawsku. Zadaniami partnerów jest przeprowadzenie wraz z PUP rekrutacji uczestników do projektu  oraz udzielanie refundacji wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy z subsydiowanym zatrudnieniem.

Szczegółowe informacje o projekcie „Dźwignia do zatrudnienia" na stronie PUP w Bytowie, zakładka Rynek Pracy/Programy aktywizacyjne i projekty urzędu/Projekty konkursowe.

Sierpień 2020