lipiec

SPORTOWE WAKACJE Z FUNDACJĄ LOTTO

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, powołanych do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, tj. do związków stowarzyszeń, stowarzyszeń, fundacji, zarejestrowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Chcąc przeciwdziałać skutkom epidemii COVID-19 w sferze zdrowia indywidualnego i społecznego - Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej postanawia wesprzeć organizację obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.

1. W ramach Konkursu, Organizatorzy mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych dla dzieci i młodzieży odbywających się wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, przy założeniu, że:

a) dofinansowanie może obejmować jedynie wydatki na transport, wyżywienie, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie uczestników obozu;

b) dofinansowanie może być przeznaczone na refundację już poniesionych wydatków na transport, wyżywienie, zakwaterowanie i ubezpieczenie uczestników obozu;

c) wymagane jest, aby udział środków własnych Organizatora lub środków pochodzących z innych źródeł wynosił nie mniej niż 20% całości kosztów obozu;

d) w środkach własnych i innych źródłach finansowania obozu nie mogą znajdować się środki pochodzące z dotacji Ministerstwa Sportu;

e) stawka dofinansowania na jednego uczestnika obozu nie może przekroczyć 1 000 zł;

f) dofinansowanie może dotyczyć maksymalnie 50 uczestników obozu;

g) obóz musi trwać co najmniej 10 dni;

h) obóz powinien mieć wyjazdowy charakter, tj. obejmować noclegi uczestników;

i) program obozu powinien mieć sportowy charakter a liczba zajęć stricte sportowych powinna wynosić co najmniej 2 godziny dziennie.

j) obozy sportowe, o dofinansowanie których ubiegać się będą Organizatorzy, muszą mieć charakter niekomercyjny – nie mogą zakładać osiągnięcia dochodu.

2. Konkurs realizowany będzie w terminie od dnia 3 lipca 2020 r. do dnia 31 października 2020 r. Termin zakończenia konkursu może ulec zmianie w zależności od rozdysponowania budżetu przeznaczonego na jego realizację. Wnioski o dofinansowanie składać można w każdym momencie trwania Konkursu.

3. W przypadku wnioskowania o refundację kosztów obozu, który odbył się przed dniem złożenia wniosku, termin składania aplikacji o dofinansowanie w ramach konkursu, upływa z dniem 31 lipca 2020 r.

Szczegółowe informacje nt. dofinansowania są dostępne na stronie https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje/