sierpień
2021

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego

Zarząd Powiatu Bytowskiego na posiedzeniu w dniu 11 sierpnia br. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w obszarze pomocy społecznej w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego na terenie powiatu bytowskiego.

Przedmiotem konkursu jest prowadzenie w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2024 r. dwóch odrębnych placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego:

- Placówka w Tuchomiu przy ul. Buczka 2 dla 14 wychowanków,

- Placówka w Gostkowie 59B dla 14 wychowanków.

W konkursie mogą brać udział podmioty wymienione w art. 190 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej:

- organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie wspierania rodziny, pieczy zastępczej lub pomocy społecznej;

- osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancji wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej lub pomocy społecznej.

Oferty na realizację zadania objętego konkursem (zgodne z Rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań) należy złożyć w terminie do 3 września 2021 r. do godz. 15:30 w formie pisemnej w zamkniętej, opisanej kopercie (nazwa organizacji pozarządowej, adres) z dopiskiem „Otwarty konkurs – prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych 2022-2024” w Biurze Obsługi Klienta (pokój nr 106) Starostwa Powiatowego w Bytowie przy ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 2.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów oraz zasad konkursu znajdują się w załączonej poniżej uchwale.

Wrzesień 2021