kwiecień

Młodzi konsumenci na medal

Już po raz czwarty z okazji Światowego Dnia Konsumenta odbył się Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: praca twórcza i test wiedzy konsumenckiej. W zmaganiach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bytowskiego.

W kategorii test wiedzy uczestnicy musieli odpowiedzieć na 43 pytania testowe. Najlepszą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazała się Weronika Las - uczennica ZSEU w Bytowie. Drugie miejsce zajęła Natalia Myślak (ZSEU), a tuż za nią uplasowali się ex aequo Agata Brzezińska (ZSEU Bytów) i Krzysztof Felski (LO Bytów).

Natomiast w kategorii praca twórcza komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem tych najlepszych, gdyż wpłynęło kilkadziesiąt prac, a poziom ich był wyrównany. Jury oceniało nie tylko walory wizualne, ale również zgodność z tematem, pomysłowość i ilość włożonej pracy. Ostatecznie najwyżej oceniono pracę Natalii Myślak (ZSEU Bytów). Drugie miejsce przyznano pracy Anny Szop (SP Niedarzyno), a trzecie miejsce Aleksandrze Kądziela (LO Bytów). Zainteresowanie było tak duże, że w kategorii „Praca Twórcza” przyznano dodatkowo aż 5 wyróżnień i 2 nagrody specjalne

Laureaci konkursu swoją wiedzę będą mogli teraz sprawdzić w praktyce, gdyż w nagrodę otrzymali bony towarowe do lokalnych sklepów o wartości od 50 do 200 zł. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Organizatorami zaś konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczo-Usługowych w Bytowie: Katarzyna Koterba i Beata Knuth oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta - Izabela Metel.