wrzesień

Letni festyn z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie

W związku z realizacją przez Gminę Czarna Dąbrówka wydarzenia „Letni festyn z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie”, wójt Gminy Czarna Dąbrówka serdecznie zaprasza mieszkańców gmin z obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” do wzięcia udziału w w/w festynie, który odbędzie się 28.09.2019 r. od godziny 15.00 przy jeziorze w Unichowie.

Najważniejszym celem imprezy jest wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB oraz promocji i wzmocnienia znaczenia sektora rybnego. Atrakcjami imprezy min. będzie pokaz kulinarny –zupa rybna wraz z degustacją, występy lokalnych artystów, animacje dla dzieci, konkurs kulinarny. Podczas festynu zostaną udostępnione stoiska, na których artyści z obszaru działania RLGD „Pojezierze Bytowskie” będą mogli zaprezentować swoją działalność, wystawiając wszelkiego rodzaju rękodzieła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców z obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” do aktywnego udziału w imprezie poprzez uczestnictwo w konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą pastę lub sałatkę rybną.

Całość imprezy wraz z konkursami, animacjami dla dzieci realizowane są w ramach projektu „Letni jarmark z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronach internetowych: Gminy Czarna Dąbrówka

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: „Wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB poprzez organizację letniego jarmarku z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie".

Maj 2020