marzec

KOMUNIKAT - Rekomendacje dla mieszkańców powiatu bytowskiego

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa typu COVID-19 na terenie Polski, Starosta Bytowski zaleca podjęcie działań, które umożliwią ochronę bezpieczeństwa mieszkańców.
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od poniedziałku(16 marca br.) wszystkie placówki oświatowe zostają zamknięte.
Zawieszono zajęcia  przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zarówno publicznych jak i niepublicznych, w terminie od 12 (czwartek) do 25(środa) marca br. Są jednak wyjątki. Będą pracować Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne w Bytowie i Miastku.
Pamiętajmy, że ten czas zamknięcia należy traktować jako okres kwarantanny, a nie dodatkowych ferii. Postarajmy się tak zabezpieczyć nasze dzieci, aby nie miały  możliwości uczestniczyć w  większych skupiskach ludzkich.
Szczegółowych informacji zainteresowanym będą udzielać dyrektorzy tych placówek.
Nie będzie możliwości posłania dzieci na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy sportowe.
W Powiecie Bytowskim okresowe zamknięcie dotyczyć będzie  również Bytowskiego Centrum Kultury, kina, basenu, bibliotek, hal sportowych, warsztatów terapii  zajęciowej oraz Muzeum  Zachodniokaszubskiego  z oddziałami.
 Osoby samotne, które pozostają bez możliwości pomocy od rodziny lub sąsiadów prosimy, aby kontaktowały się z Ośrodkami Pomocy Społecznej.
Mieszkańców dotyczy także bezwzględny zakaz wycieczek w miejsca, w których ogłoszono zarażenie wirusem, organizowania imprez masowych oraz, w miarę możliwości unikania skupisk ludzi, które sprzyjają do tego, aby wirusy  przenoszone  drogą kropelkową zostały rozprzestrzenione.
Zwracamy się  do wszystkich mieszkańców Powiatu Bytowskiego o  dokonanie oceny , czy sprawy , z którymi pojawiamy się w urzędach są pilne oraz niezbędnie konieczne do załatwienia w najbliższym czasie.
Prosimy o rozważenie możliwości  załatwiania spraw w urzędach poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP,  pocztę elektroniczną bądź telefonicznie, a płatności  dokonywać internetowo.
Należy pamiętać, że ograniczenie kontaktów ze skupiskiem ludzi, zachowanie podstawowych zasad higieny, mycie rąk i stosowanie się do zaleceń sanepidu i innych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zapobiega rozprzestrzenianiu się tego groźnego dla ludzi wirusa.
Uwaga. Apelujemy o zachowanie spokoju i nie wprowadzanie niepotrzebnej paniki.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od poniedziałku (16 marca br.) wszystkie placówki oświatowe zostają zamknięte.

Zawieszono zajęcia  przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zarówno publicznych jak i niepublicznych, w terminie od 12 (czwartek) do 25 (środa) marca br. Są jednak wyjątki. Będą pracować Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne w Bytowie i Miastku.

Zwracamy się  do wszystkich mieszkańców Powiatu Bytowskiego o  dokonanie oceny, czy sprawy z którymi pojawiamy się w urzędach, są pilne oraz niezbędnie konieczne do załatwienia w najbliższym czasie.

Uwaga. Apelujemy o zachowanie spokoju i nie wprowadzanie niepotrzebnej paniki.

Kwiecień 2020