wrzesień

Komunikat dot. działalności wydziału KMD

Informujemy, że w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa sprawy rejestracji pojazdów i praw jazdy można dokonać w następujący sposób:

1) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie działa system kolejkowy dla spraw prawo jazdy – wszystkie sprawy związane z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Obsługa klientów zaczyna się od godziny 7:35 po wezwaniu. System wydaje bilety od godziny 7:30 do godziny 14:45 (pod warunkiem braku kolejki), po tym czasie nadal trwa obsługa wydanych biletów. Pozostały czas przeznaczony zostaje na pracę wewnętrzną wydziału, w tym obsługę przychodzącej korespondencji.

2) z dniem 06 października 2021 r. zostanie uruchomiony w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie system kolejkowy dla spraw: odbiór dowodów rejestracyjnych nowych i z depozytu, zamówienie i odbiór wtórników tablic rejestracyjnych, wpis hak/gaz/vat/taxi, demontaż, wydanie zaświadczenia, zgłoszenie zbycia i nabycia, wtórniki nalepek. Obsługa klientów zaczyna się od godziny 7:35 po wezwaniu. System wydaje bilety od godziny 7:30 do godziny 14:45 (pod warunkiem braku kolejki), po tym czasie nadal trwa obsługa wydanych biletów. Pozostały czas przeznaczony zostaje na pracę wewnętrzną wydziału, w tym obsługę przychodzącej korespondencji.

3) ponadto w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie Wydział Komunikacji i Drogownictwa nadal wykonuje telefoniczną rejestrację klientów pod numerem telefonu (59) 822 88 12 od godziny 8:00 do 12:00 dla wszystkich spraw związanych z rejestracją pojazdów nowych i sprowadzonych z zagranicy, wymianą dowodu rejestracyjnego, wydaniem wtórnika dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, dopisaniem współwłaściciela, wycofaniem czasowym pojazdu, przerejestrowaniem, wpisami przewłaszczeń. Rejestracja wykonywana jest na określony dzień i godzinę.

4) w Oddziale Zamiejscowym w Miastku Wydział Komunikacji i Drogownictwa wykonuje rejestrację telefoniczną w sprawach związanych z rejestracją pojazdów i prawami jazdy na określony dzień i godzinę pod numerem telefonu (59) 822 14 01.

5) Osoby, które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej mogą zgłaszać nabycie bądź zbycie pojazdu drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

6) Obsługa klientów Wydziału w zakresie rejestracji pojazdów prowadzona jest w następujący sposób:

1. Właściciel lub współwłaściciel pojazdu występujący z upoważnienia do działania w imieniu pozostałych współwłaścicieli obsługiwany jest w dowolnej ilości spraw bez względu na rodzaj kolejki,
  2. Osoby występujące z upoważnienia do działania w imieniu innej osoby i nie będące współwłaścicielem pojazdu obsługiwane są w jednej sprawie bez względu na rodzaj kolejki.

Październik 2021

Sprawdź status kolejki w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa