wrzesień

Dożynki powiatowe za nami

W minioną niedzielę, 15 września w Parchowie, odbyły się Dożynki powiatowo- gminne, których gospodarzem była w tym roku Gmina Parchowo. Dożynki rozpoczęły się Mszą Święta w kościele w Parchowie.
Po mszy św. odbył się przemarsz Korowodu Dożynkowego  spod Kościoła  na boisko sportowe, gdzie nastąpiło oficjalne przywitanie gości oraz ceremonia przekazania chleba dożynkowego Wójtowi Gminy Parchowo i  Staroście Bytowskiemu. Tegorocznymi Starostami Dożynkowymi byli Państwo Jereczek z Jamna. Po oficjalnych przemowach władz gminnych i powiatowych rozpoczęły się występy artystyczne:
- Zespołu „ Modraki”;
- Orkiestry Dętej z Zapcenia;
- Zespołu Pieśni i Tańca „ Bytów”;
- Zespołu „ Zeliezko” ze Słowacji;

Podczas dożynek rozstrzygnięto powiatowy  konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. W konkursie wzięły udział najładniejsze wieńce zgłoszone przez Gminy naszego Powiatu. Najpiękniejszym wieńcem okazał się wieniec sołectwa Poborowo, gmina Trzebielino, II miejsce zajęło sołectwo Mokrzyn,  gmina Bytów, a na III miejscu ulokował się wieniec z Tągowia, gmina Tuchomie. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia.
Wręczono również nagrody dla uczestników powiatowego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2019”. W konkursie powiatowym „Piękna Wieś Pomorska 2019” w kategorii ZAGRODA  Laureatką która została zgłoszona do etapu wojewódzkiego została Pani Agnieszka Strzelecka, z Tuchomka, gmina Tuchomie. Zagrody Państwa Bryjka z Mikorowa, gmina Czarna Dąbrówka oraz Państwa Rudnik z Borowego Młyna, gmina Lipnica otrzymały wyróżnienia. W tym samym konkursie w kategorii WIEŚ miejscowości: Trzebiatkowa, gmina Tuchomie, Sominy gmina Studzienice oraz Nożyno gmina Czarna Dąbrówka otrzymały wyróżnienia.
Atrakcją wieczoru był występ zespołu Freaky Boys oraz zabawa taneczna pod gwiazdami na której uczestnicy dożynek bawili się do późnych godzin nocnych.

Czerwiec 2020