sierpień

Bezpłatny program profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku realizuje Program Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców makroregionu północnego (tj. województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego).

Celem programu jest wzrost świadomości oraz stopnia wykrywania chorób układu sercowo-naczyniowego, u osób w wieku aktywności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji osób obciążonych genetycznie hipercholesterolemią rodzinną.

Grupą docelową w projekcie są pacjenci powyżej 18 roku życia aktywni zawodowo, bezrobotni gotowi do podjęcia pracy, nieleczący się w ciągu ostatnich 5 lat na chorobę układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystające z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ). Programem nie mogą być objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym. Zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

W ramach realizacji Programu pacjenci mają zagwarantowane świadczenia: wywiad lekarski, badania fizykalne, badania laboratoryjne (profil lipidowy, glukoza, kreatynina), badanie EKG. Osoby z wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych zostaną zakwalifikowani do etapu prozdrowotnego w ramach, którego otrzymają 24 porady zdrowotne. Porady realizowane są w formie aktywności fizycznej, porady dietetycznej lub innej aktywności prozdrowotnej. Pacjenci z podejrzeniem hipercholesterolemii rodzinnej będą skierowani do Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej, działającego przy I Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

- mailowo:
kordian@uck.gda.pl
- telefonicznie: 730-825-925

Więcej informacji o Programie znajdą Państwo na stronie:

Wrzesień 2021