Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych w Studzienicach, Tuchomiu, Miastku, Borzytuchomiu, Parchowie i Bytowie.

Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.

Dziękujemy wszystkim Paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy te Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

- Studzienice - 4 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Kaszubska 9

- Tuchomie - 7 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Jana III Sobieskiego 16

- Miastko - 7 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 na Placu Rekreacyjnym „Kaczy Dołek", ul. Dworcowa

- Borzytuchom - 8 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Czterdziestolecia 2

- Parchowo - 9 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Krótka 2

- Bytów – 8 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland. J. Wybickiego 15

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.