Usuwanie azbestu – nabór wniosków do edycji 2018

Powiat Bytowski, zaprasza zainteresowanych Mieszkańców powiatu do składania wniosków o zakwalifikowanie nieruchomości do Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego.

Usuwanie azbestu po nawałnicy - podsumowanie

Nawałnica, która przeszła przez teren powiatu bytowskiego w nocy z 11 na 12 sierpnia br. spowodowała uszkodzenia wielu domów i budynków. Dachy niektórych z nich pokryte były płytami eternitowymi. W ramach realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest  z terenu powiatu bytowskiego po nawałnicy 11-12 sierpnia 2017”, usunięto uszkodzone pokrycia dachowe, w postaci płyt azbestowo-cementowych o powierzchni około 8 025 m2 i łącznej masie 105,83 tony.

Usuwanie azbestu - zakończenie edycji 2017

Powiat Bytowski zakończył zadanie pn: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego – edycja 2017”, zrealizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn: „USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO”.

Usuwanie azbestu – nabór wniosków do edycji 2017

Powiat Bytowski zamierza przystąpić do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2017). Udział w konkursie daje możliwość uzyskania dofinansowania na realizację zadań związanych z usuwaniem azbestu.

Usuwanie azbestu - zakończenie edycji 2016

Powiat Bytowski zakończył zadanie pn: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego – edycja 2016”, zrealizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn: „USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO”. Zadanie dofinansowane zostało w ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część 2) – Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

Nowy konkurs – edycja 2016

W ramach nowego konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2016), tak jak w latach poprzednich dofinansowanie dotyczyć będzie kosztów demontażu wyrobów azbestowych wraz z ich transportem i przekazaniem do unieszkodliwiania na składowisku odpadów niebezpiecznych lub kosztów obejmujących wyłącznie transport i przekazanie do unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest zdemontowanych w latach poprzednich i przygotowanych do transportu.

Usuwanie azbestu - zakończenie edycji 2015

Powiat Bytowski zakończył zadanie pn: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu bytowskiego – edycja 2015”, zrealizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn: „USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO”. Zadanie dofinansowane zostało w ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część 2) – Usuwanie wyrobów zawierających azbest”więcej

Styczeń 2020