Kalendarz imprez

28


cze
-

1


lip
2019

DNI MIASTKA

DNI MIASTKA

Tegoroczne Święto Miastka rozpocznie się w piątek, 28 czerwca i potrwa do 1 lipca.  W piątek świętować będziemy w parku miejskim. Już o godz. 14.00 swą działalność rozpocznie wesołe miasteczko Aladyn, a także Miastecki Bazarek Rozmaitości. O godz. 17.00 zacznie się koncert zespołów i solistów zatytułowany "Świętojańskie granie". Wystąpią artyści związani z miasteckim Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, czyli Świetliczaki, Tutejsi, Świerzowianki i Fantango oraz dzieci ze świetlic wiejskich. Warto też wpaść do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie również o godz. 17.00 zaplanowano promocję albumu fotograficznego "Miastko - brama do natury" Jana Konwerskiego i Zdzisława Olejniczaka. Po spotkaniu będzie można nabyć te albumy po wyjątkowo tylko tego dnia promocyjnej cenie.

Sobota, 29 czerwca to Biała Sobota. Na parkingu za miasteckim ratuszem Telemedycyna Polska wystawi stoiska, na których będzie można sobie zbadać stan naszego zdrowia i uzyskać porady fachowców. Biała Sobota potrwa od godz. 10.00 do 18.00. Natomiast w samo południe w parku zaprezentuje się Biblioteka Publiczna z kiermaszem książek oraz grami i zabawami dla dzieci.

Po południu przeniesiemy się na plac rekreacyjny, czyli miastecki kaczy dołek, gdzie od godz. 15.00 zacznie się zabawa w wesołym miasteczku z dmuchańcami. Czynne będą stoiska promocyjne - gminy Miastko oraz różnych miasteckich firm, a także świetlic wiejskich. Po raz pierwszy na Dni Miastka przyjadą food trucki z dobrym jedzeniem. Czynne też będzie stoisko z napojami, a o godz. 18.30 sceną zawładną miasteckie zespoły - DIVISI z miasteckiego Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz Fantango i soliści z MGOK. O godz. 20.00 zaśpiewa pierwsza z dwóch gwiazd, czyli Cleo z zespołem, a o godz. 21.30 - Patrycja Markowska ze swoją kapelą. Po nich czeka nas zabawa z DJ Mietkiem. Impreza potrwa do 01 w nocy.

W niedzielę, 30 czerwca, kiedy już odetchniemy po trudach sobotniego wieczoru i nocy, warto pójść lub pojechać na kąpielisko nad jeziorem Lednik. Tam wszystkie imprezy organizuje miastecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. O godz. 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie szlaku turystycznego, które połączone będzie będzie z promocją spożywania ryb słodkowodnych poławianych na obszarze Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Pojezierze Bytowskie". Promocja oczywiście połączona bedzie z degustacją!

 O godz. 10.15 zaczną się rozgrywki GRAND PRIX Siatkówki Plażowej w kategorii kobiet i mężczyzn. O 11.00  wejdziemy w Kreatywny Świat Agaty, który polecamy szczególnie maluchom. Jednocześnie odbywać się będą zajęcia z animatorem sportu. O godz. 13.00 czeka nas największa atrakcja, czyli ROBSONTEAM FLYBOARD - pokazy akrobacji sportowych na wodzie i w powietrzu (na miejscu do rozlosowania będą trzy loty z instruktorem dla dzieci). Dodatkowymi atrakcjami będą food trucki z naleśnikami francuskimi, lodami i innymi smakołykami, a także STAND UP PADDLE, czyli prezentacja nowego sprzętu rekreacyjnego.

Z kolei w poniedziałek, 01 lipca - w ostatnim dniu Święta Miastka zaryczą maszyny. A to za sprawą 25.edycji Rally Breslau, czyli międzynarodowego rajdu ciężarówek, samochodów terenowych, quadów i motocykli.  Będzie to rekordowy rajd, bo zgłosiło się już ponad dwieście załóg, m.in. z Czech, Niemiec, Belgii, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Izraela, USA i oczywiście z Polski. Zawodnicy na swych wspaniałych maszynach będą mieli do pokonania 1200 kilometrów rajdowych, a w sumie prawie ponad 1800 km i startować będą w dwóch konkurencjach - cross country i extreme. Łącznie do Miastka przyjedzie ok. 900 osób - załogi pojazdów i organizatorzy. Twórcy rajdu już po raz trzeci zdecydowali się na tzw. SHOW START w Miastku, czyli start honorowy. Specjalna brama startowa stanie na ulicy Dworcowej, przy ratuszu. Początek startu o godz. 10.00, ale już od 8.00 wyłączona z ruchu będzie ulica Grunwaldzka i odcinek ul. Dworcowej - od skrzyżowania z ulicą Młodzieżową - do skrzyżowania z ulicą Koszalińską.

Zapraszamy na wszystkie imprezy Dni Miastka. Organizatorzy przygotowali je w myśl zasady - dla każdego coś miłego. Warto zatem zarezerwować sobie czas i spędzić weekend - od 28 czerwca do 01 lipca na świętowaniu Dni Miastka.  

Powyższy tekst został zaczerpnięty ze strony internetowej Gminy Miastko: http://www.miastko.pl/pages.php?go=news&opcja=pokaz_newsa&id=2299

Termin

28 czerwca - 1 lipca 2019
 
 

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Bytowie

77-100 Bytów
ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

tel:  (59) 822 80 00
fax: (59) 822 80 01

starostwo@powiatbytowski.pl

    wszystkie kontakty

System kolejkowy

Sprawdź status kolejki w systemie kolejkowym Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie

https://bezkolejki.eu/spbytow/


Godziny pracy

Poniedziałek            7:30 - 15:30
Wtorek            7:30 - 15:30
Środa            7:30 - 15:30
Czwartek            7:30 - 15:30
Piątek            7:30 - 15:30

Badanie Satysfakcji Klientów

Gminy Powiatu

Placówki Oświatowe

Jednostki Organizacyjne

Powiatowy Urząd Pracy

www.bytow.praca.gov.pl/


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
www.pcprbytow.pl/

Zarząd Dróg Powiatowych
www.bip.zdpbytow.pomorskie.pl

Służby, inspekcje, straże

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
www.strazbytow.powiat.pl

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

Komenda Powiatowa Policji
www.bytow.policja.gov.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
www.pssebytow.bip.gov.pl

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
www.bip.piwbytow.pl 

Spółki Prawa Handlowego

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
www.szpital-bytow.com.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
http://www.pksbytow.pl