Grudniowe spotkanie sieci doradców zawodowych

Dnia 10.12.2018 r. w sali audytoryjnej, jednej z bytowskich szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie Powiatowej Sieci Doradców Zawodowych, gdzie został zrealizowany warsztat edukacyjny w ramach cyklu spotkań „Doradzaj mądrze” realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. Zaproszeni goście z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku, przedstawili temat predyspozycji zawodowych na współczesnym rynku pracy.

Powiatowy konsultant przedstawił wyniki badań preferencji edukacyjnych uczniów klas III gimnazjum oraz 8 szkół podstawowych., z których powstała planowana oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 do szkół średnich w Powiecie Bytowskim. Dodatkowo przedstawiono Badanie Losów Absolwentów, które wspólnie z dyrektorami szkół opracował Wydział Edukacji, Kultury i Sporu, celem zbadania dostosowania trafności oferty na potrzeby rynku pracy.

Poruszono element gry w szachy jako  narzędzie do wykorzystania przez doradcę do budowania relacji z klientem. Kolejnym ważnym aspektem było omówienie roli social mediów w kształtowaniu wizerunku młodych osób w drodze zawodowej. Powiatowy konsultant przedstawił gotowe scenariusze zajęć do realizacji związanych z tym tematem oraz poruszono możliwości jakie dają aplikacje mobilne (min. takich jak Linkedin) w zjawisku rekrutacji osób poszukujących pracę.

Październik 2019