Aktualności

Otwarcie nowego obiektu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

7 października 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie, przy ul. Wybickiego 4 w Bytowie.
więcej

XIII Targi Edukacyjne Szkół Wyższych ,,Przyszłość 2019

05.04.2019 r. w Liceum Ogólokształcącym w Bytowie odbyła sie trzynasta edycja Targów Edukacyjnych szkół wyższych "Przyszłość 2019". W tym roku swój udział w targach potwierdziło 16 uczelni z terenu trzech województw. Były to m.in. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska, Akademia Pomorska, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet K. Wielkiego z Bydgoszczy, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. 
więcej

Szkolenie dla Doradców Zawodowych

Istnieje możliwość odbycia szkolenia dla osób pracujących w szkołach i zajmujących się doradztwem zawodowym.więcej

XIII Targi Edukacyjne ,,Przyszłość 2019

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Targach Edukacyjnych „Przyszłość 2019” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie. 

więcej

Za nami IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

19 marca 2019 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbyły się IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

więcej

Porozumienie z firmą Wireland

W dniu 17.04.2018 r. w siedzibie firmy Wireland podpisano trójstronną umowę o współpracy w kształceniu uczniów w zawodzie stolarza pomiędzy Prezesem firmy Wireland – Panem Henrykiem Recławem, Starostą Bytowskim - Panem Leszkiem Waszkiewiczem oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Panem Romanem Lisińskim. 
więcej

Targi Edukacji i Pracy 2019 r.

19.03.2019 r. przed Nami kolejne już IV Targi Edukacji i Pracy. więcej

Spotkania informacyjne z rodzicami tegorocznych absolwentów Szkół Podstawowych

Ruszył cykl spotkań infromacyjnych z rodzicami uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjalnych, celem wyjąsnienia obaw dotyczących rekrurtacji w roku szkolnym 2019/2020. 
więcej

Informacje o planowanych kierunkach kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych

Zapraszam do zapoznania się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi rozszerzeń przedmiotowych oraz przygotowania do wyuczonego zawodu w Powiecie Bytowskim.więcej

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Bytowskim na rok szkolny 2019

W związku z nasuwającymi się kwestiami dotyczącymi przyszłorocznej rekrutacji poniżej przedstawiamy niezbędne informacje. 

więcej

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE UCZNIÓW W POROZUMIENIU Z PRACODAWCĄ

W powiecie bytowskim mamy kolejny dobry przykład współpracy szkoły z pracodawcą w kształceniu zawodowym uczniów. 3 września 2018 r. podpisano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy trójstronne porozumienie dotyczące możliwości odbywania staży i praktyk zawodowych w zawodzie technik spedytor w firmie FRANKLIN Sp. z o.o. sp. k. w Miastku.
więcej

Spotkanie z rodzicami absolwentów Gimnazjum

Dnia 17.05.2018 r.  w sali gimnastycznej odbyło się zebranie z rodzicami absolwentów Gimnazjum nr 2 w  Bytowie. Powiatowy konsultant przedstawił wyniki badań preferencji edukacyjnych uczniów II i III klas gimnazjalnych szkół powiatu bytowskiego. Zaprezentował prognozę na deficyt zawodowy występujący na lokalnym rynku pracy oraz zaprosił rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną i procedurą związaną z rekrutacją do szkół na stronie powiatu.
więcej

III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu wczorajszym, tj. 27.03.2018 r., w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych odbyły się III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Podczas przedsięwzięcia młodzież miała okazję zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną szkół powiatu bytowskiego. Wśród wystawców nie zabrakło takich firm jak : SI METAL, POLMOR , KOŁASZEWSKI, TALEX ,DTUTEX  S.A, BAGRAMET, D&H ENGINEERING POLAND, WIRELAND, MILONI MATEUSZ NOWOTNIK, ŁĄCCY – KOŁCZYGŁOWY, DAN- CAR, PKS BYTÓW, KWIACIARNIA GOŹDZIK, KOMPLEKS BASENOWO- REKREACYJNY, FRL  „PARASOL”. Obecny też był Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Cech Rzemiosł Różnych.

więcej

Warsztaty - "Racjonalne zarządzanie budżetem domowym"

Dnia 02.03.2018 r. Powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno- zawodowego poprowadził zajęcia dla kobiet realizowane w ramach akcji „ Marzec na obcasach” , organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Ideą spotkań jest podniesienia kompetencji oraz wzbogacenia prezencji osobowościowej kobiet.  Cykl spotkań trwa cały marzec !

więcej

"Edukacja a przedsiębiorczość"

Dnia 01.03.2018 r. w Miastku odbyła się debata „ Edukacja a Przedsiębiorczość”, której celem było przeanalizowanie funkcjonowania i rozwoju szkolnictwa zawodowego na tle uwarunkowań rynku pracy.

więcej

Międzynarodowa konferencja

Dnia 28 lutego w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe- pomost pomiędzy uczniem a rynkiem pracy”, skierowana do nauczycieli, dyrektorów oraz jednostek samorządu terytorialnego.

więcej

Spotkanie Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego

19.02.2018r. w Oddziale Zamiejscowym WUP w Gdańsku – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku odbyło się I spotkanie grupy roboczej subregionu słupskiego w ramach budowy Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego (PSPZ).

  W spotkaniu grupy roboczej wzięli udział doradcy zawodowi z Powiatowych Urzędów Pracy ze Słupska oraz Lęborka, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych ze Słupska oraz Lęborka, Ochotniczego Hufca Pracy w Lęborku, konsultanci powiatowi ds. poradnictwa edukacyjno – zawodowego z Bytowa oraz Lęborka, przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej ze Słupska, Ustki oraz Potęgowa, przedstawiciel Biura ds. Karier i Współpracy z Gospodarką Akademii Pomorskiej w Słupsku, szkolni doradcy zawodowi.

więcej

I POWIATOWE FORUM DYSKUSYJNE "EDUKACJA- RYNEK PRACY"

W dniu 06.12.2017 r. odbyło się pierwsze, inaugurujące spotkanie sieci instytucji, pracodawców oraz innych podmiotów zaangażowanych w proces doradztwa edukacyjno-zawodowego. Forum zostało zorganizowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. 

więcej

Spotkanie uczestników systemu poradnictwa zawodowego w województwie pomorskim

  Dziś , tj. 22.11.2017 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej odbyło  się spotkanie z uczestnikami systemu poradnictwa zawodowego w województwie pomorskim organizowane na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. 

więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG w Bytowie

Za Nami Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG pt: „ Bądź przedsiębiorczy, odważ się działać”, który odbył się w Bytowskim Centrum Kultury, jest on organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem tego wydarzenia jest promowanie postawy przedsiębiorczej, zakładania działalności gospodarczej oraz wszelkich działań sprzyjających rozwojowi zawodowemu oraz dalszej edukacji.
więcej

Konferencja - Współczesny model wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego

Wczoraj w Lęborku , 13.11.2017 r. odbyła się konferencja poświęcona współczesnemu modelowi wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego  na lokalnym rynku pracy. Spotkanie dedykowane było dla wszystkich Dyrektorów, doradców zawodowych oraz osób powiązanych z poradnictwem zawodowym w województwie pomorskim. 
więcej

XVIII WOJEWÓDZKIE TARGI PRAC DZIECIĘCYCH -

XVIII Wojewódzkie Targi Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir” już za nami. W tegorocznej imprezie wzięły udział dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne z 26 placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa pomorskiegowięcej

Seminarium - Właściwa droga zawodowa.Doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne.

W dniu 11.10.2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej odbyło się spotkanie osób zaangażowanych w doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne, którzy omawiali właściwą drogę zawodową. więcej

"Zintegrowany System Kwalifikacji - współpraca na rzecz kwalifikacji"

W dniu 29.09 w Gdańsku odbyła się konferencja dotycząca zintegrowanego systemu kwalifikacji oraz współpracy na rzecz kwalifikacji. Była ona skierowana nie tylko do organizacji branżowych, przedstawicieli samorządów czy dyrektorów szkół. Na konferencji wśród gości nie zabrakło pracodawców, których ta kwestia dotyczyła najbardziej. 
więcej

Seminarium Dobrych Praktyk- Gniew

W dniu 28.09 w pięknej scenerii, bo aż na Zamku w Gniewie odbyło się Seminarium Dobrych Praktyk, gdzie przedstawiciele instytucji oraz urzędów pracy prezentowali realizację zadań z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego w województwie pomorskim. 
więcej

Spotkanie- Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bytowie

Dnia 25.09 odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, gdzie zebrane osoby debatowały na temat wdrażania nowej procedury w zakresie opiniowania i uruchamiania nowych kierunków kształcenia. 

więcej

SPOTKANIE INAUGURUJĄCE SIEĆ DORADCÓW EDUKACYJNO-ZAWODOWYCH W POWIECIE BYTOWSKIM

12.06.2017 r. odbyło się spotkanie inaugurujące Sieć Doradców Edukacyjno-Zawodowych w Powiecie Bytowskim. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych.

więcej

Polsko - Niemiecka giełda kontaktów dla nauczycieli szkół zawodowych

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Instytut Gustava Stresemanna zapraszają do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się od 15 do 18 listopada 2017 roku w Bad Bevensen. Giełda adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli szkół zawodowych z Polski i Niemiec. 

 

więcej

Współpraca z doradcami

W chwili obecnej trwają prace nad tworzeniem Sieci wsparcia dla doradców edukacyjno-zawodowych w województwie pomorskim, która powstaje w ramach realizacji zobowiązania Samorządu Województwa Pomorskiego pn. Wdrożenie regionalnego systemu poradnictwa zawodowego zawartego w Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020 oraz w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynków pracy” realizowanego ze środków RPO WP 2014-2020.  

więcej

Konwent Wójtów

29.05.2017 r. odbył się Konwent Wójtów, na którym między innymi omówiono tworzenie Sieci wsparcia dla doradców edukacyjno – zawodowych w województwie pomorskim, która powstaje w ramach realizacji zobowiązania Samorządu Województwa Pomorskiego pn. Wdrożenie regionalnego systemu poradnictwa zawodowego zawartego w Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. 
więcej

 

Kalendarz Imprez

Październik 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia

wszystkie wydarzenia

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Bytowie

77-100 Bytów
ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

tel:  (59) 822 80 00
fax: (59) 822 80 01

starostwo@powiatbytowski.pl

    wszystkie kontakty

System kolejkowy

Sprawdź status kolejki w systemie kolejkowym Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie

http://www.webqms2.pl/spbytow/


Godziny pracy

Poniedziałek            7:30 - 15:30
Wtorek            7:30 - 15:30
Środa            7:30 - 15:30
Czwartek            7:30 - 15:30
Piątek            7:30 - 15:30

Badanie Satysfakcji Klientów

Gminy Powiatu

Placówki Oświatowe

Jednostki Organizacyjne

Powiatowy Urząd Pracy

www.bytow.praca.gov.pl/


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
www.pcprbytow.pl/

Zarząd Dróg Powiatowych
www.bip.zdpbytow.pomorskie.pl

Służby, inspekcje, straże

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
www.strazbytow.powiat.pl

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

Komenda Powiatowa Policji
www.bytow.policja.gov.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
www.pssebytow.bip.gov.pl

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
www.bip.piwbytow.pl 

Spółki Prawa Handlowego

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
www.szpital-bytow.com.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
http://www.pksbytow.pl