Spotkanie Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego

19.02.2018r. w Oddziale Zamiejscowym WUP w Gdańsku – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku odbyło się I spotkanie grupy roboczej subregionu słupskiego w ramach budowy Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego (PSPZ).

W spotkaniu grupy roboczej wzięli udział doradcy zawodowi z Powiatowych Urzędów Pracy ze Słupska oraz Lęborka, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych ze Słupska oraz Lęborka, Ochotniczego Hufca Pracy w Lęborku, konsultanci powiatowi ds. poradnictwa edukacyjno – zawodowego z Bytowa oraz Lęborka, przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej ze Słupska, Ustki oraz Potęgowa, przedstawiciel Biura ds. Karier i Współpracy z Gospodarką Akademii Pomorskiej w Słupsku, szkolni doradcy zawodowi.

W części merytorycznej spotkania przedstawione zostały: koncepcja regionalnego systemu poradnictwa zawodowego, zasady współpracy, propozycje działań na rok 2018, działalność Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy oraz narzędzia diagnostyczne stosowane przez doradców w naszym Centrum.

W części dyskusyjnej omówione zostały szczegółowo wydarzenia planowane w ramach „Marca na obcasach” , tematyka wsparcia metodyczno-szkoleniowego na bieżący rok, wsparcie grup odbiorców usług poradnictwa zawodowego subregionu słupskiego oraz praca nad tzw. niezbędnikiem do pracy z młodzieżą. Następne spotkanie odbędzie się 13 kwietnia br. w Centrum Integracji Społecznej w Ustce.

Październik 2019