Kontrast:   A A A A A

Czcionka:   A A+ A++

Konferencja - Współczesny model wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego

Wczoraj w Lęborku , 13.11.2017 r. odbyła się konferencja poświęcona współczesnemu modelowi wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego  na lokalnym rynku pracy. Spotkanie dedykowane było dla wszystkich Dyrektorów, doradców zawodowych oraz osób powiązanych z poradnictwem zawodowym w województwie pomorskim.

Spotkanie rozpoczęła P. Barbra Szymańska ( wojewódzki konsultant ds. doradztwa, psycholog, coach), która przedstawiała sytuację dotycząca doradztwa na szczeblu województwa. Kolejnym etapem była prelekcja Pani Ewy Olszówki, która reprezentowała Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w  Słupsku. Swój zakres działań przedstawiła również Kariona Chamier- Ciemińśka- kierownik Centrum Rozwoju Talentów, która opowiadała o fantastycznej pracy swojego zespołu z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Następnie przedstawicielka Centrum Edukacji Nauczycieli przedstawiła doradztwo zawodowe w kontekście reformy edukacyjnej. Pani Beata Klawikowska przedstawiła działania pojęte przez Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku. Spotkanie zakończyła prelekcja powiatowego konsultanta ds. doradztwa edukacyjno - zawodowego w powiecie lęborskim- Pani Bożena Murawska.

Wszystkie spotkania dotyczące zakresu doradztwa zawodowego są elementem spajającym oraz rozwijającym współpracę w Pomorskiej Sieci Doradców Zawodowych. Ponadto wzbogacają wymianę informacji między osobami zaangażowanymi w proces wspierania młodzieży oraz osób dorosłych w planowaniu kariery zawodowej.

Grudzień 2019