Serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bytowie
W SKRÓCIE:
Zainteresowanych budowaniem społeczności lokalnej poprzez kulturę oraz pragnących zaczerpnąć inspiracji dzięki pomysłom doświadczonych organizacji zapraszamy w dn. 19-20 września br. do Tuchomia.Starosta Bytowski oraz Wójt Gminy Lipnica zapraszają 14 września br. na Dożynki Gminno-Powiatowe 2014.Celem konkursu jest uhonorowanie statuetką Srebrnego Niedźwiedzia przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w rozwój i promocję gospodarki na Ziemi Słupskiej.Chcesz poznać wszystkie tajniki programu EXCEL? Korzystasz na co dzień w programu WORD? Chcesz przygotować efektowną prezentację w POWER POINT? Zgłoś się na kurs i podnieś swoje umiejętności z zakresu obsługi komputera!W związku z wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt  - zgnilca amerykańskiego pszczół, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bytowie w dniu 12.07.2014 r. wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. W razie pytań należy kontaktować się bezpośrednio z Panem Łukaszem Kisielewskim (tel. 59 857 28 05)Zarząd Powiatu Bytowskiego ogłasza konkurs na najciekawsze działania promujące postawy patriotyczne ze szczególnym uwzględnieniem patriotyzmu lokalnego.Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Bytowskie” serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Jeziora i rzeki Pojezierza Bytowskiego w obiektywie”.Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu "Błękitne Wakacje" promującego powiat bytowski, który realizowany jest przez stowarzyszenie LOKO-MOTYWA z Czarnej Dąbrówki.

Kaszuby.pl
Urząd Pracy
ZPORR
Związek Powiatów Polskich
Wrota Pomorza
OHP
Pierwsze kroki młodego biznesu
WKU Człuchów
AP Słupsk
Pomorskie 2020
Piękne kaszuby
W zawodzie jak ryba w wodzie
Biała Księga

Zarząd Powiatu

Skład Zarządu Powiatu

Jacek Żmuda-Trzebiatowski

Jacek Żmuda-Trzebiatowski - Starosta

Wykształcenie wyższe prawnicze - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył Studia Podyplomowe Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku - "Organizacja pomocy społecznej". W latach 1998-1999 pracował w Urzędzie Gminy w Tuchomiu.
Następnie do 2003 roku był inspektorem ds. ochrony zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bytowie. Od 2004 roku był Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchomiu.
W latach 2002 - 2003 radny Rady Gminy w Tuchomiu i przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
Od 2006 roku radny Rady Powiatu Bytowskiego.

Andrzej Marcinkowski - Wicestarosta

Marek Kwaśniewski - Członek Zarządu

Urodził się (1953 r.) i mieszka w Miastku. Posiada wykształcenie pedagogiczne. Pracował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (dawniej: Zespół Szkół Mechanicznych) w Miastku jako nauczyciel, zastępca kierownika a następnie kierownik Warsztatów Szkolnych. Obecnie (od 2004 r.) jest na emeryturze. Zainteresowania: piłka siatkowa, piłka nożna, teatr, turystyka.

Jerzy Lubieński -  Członek Zarządu

Piotr Zaborowski -  Członek Zarządu

Kompetencje i zadania

Zarząd Powiatu jest organem wykonawczym powiatu. Wykonuje uchwały Rady Powiatu i zadania powiatu określone przepisami prawa.

Do zadań Zarządu Powiatu należy w szczególności:
  1. Przygotowywanie projektów uchwał Rady,
  2. Wykonywanie uchwał Rady,
  3. Gospodarowanie mieniem powiatu,
  4. Wykonywanie budżetu powiatu,
  5. Zatrudnianie i zwalnianie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu.

W realizacji zadań Zarządu Powiatu podlega wyłącznie Radzie Powiatu. Zarząd wykonuje zadania powiatu przy pomocy Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu, w tym Powiatowego Urzędu Pracy.

Wyszukaj w serwisie

Wrzesień 2014