Serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Bytowie
W SKRÓCIE:
We wtorek 25 marca br. Angelika Cichocka, która zdobyła srebrny medal w biegu na 800 m w Halowych Mistrzostwach Świata spotkała się ze Starostą Bytowskim Jackiem Żmuda-Trzebiatowskim.Powiat Bytowski ogłasza konkurs na biznesplan organizowany w ramach projektu "W zawodzie jak ryba w wodzie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Adresatami są uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.Przedstawiamy informację o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego na rok szkolny 2014/2015 wraz ze szczegółową ofertą edukacyjną.Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bytowie informuje, że przygotowana została przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy ekspertów w dziedzinie wakcynologii akcja informacyjna na temat szczepień ochronnych – "Zaszczep w sobie chęć szczepienia".Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił kolejną edycję konkursu pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego" (edycja 2014).Zarząd Powiatu Bytowskiego 4 lutego 2014 r. podjął uchwałę w sprawie wyboru ofert na realizację zadań publicznych w formie wspierania wykonania zadań publicznych wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie ich realizacji w 2014 roku.Powiat Bytowski bogatszy o nowy zespół będący reprezentantem trzeciego sektora.Zarząd Powiatu Bytowskiego na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2013 r. wybrał ofertę do realizacji zadania powiatu bytowskiego w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2018 r. w zakresie prowadzenia Domu Pomocy Społecznej w Parchowie.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie informuje o konieczności podejmowania działań profilaktycznych związanych z zapobieganiem grypie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku oraz w załączonych ulotkach.Powiat Bytowski otrzymał środki finansowe na realizację 3. i 4. edycji projektu „Pierwsze kroki młodego biznesu”. W ramach obu projektów 48 mieszkańcom powiatu, którzy są bez pracy przyznamy wsparcie finansowe w wysokości 44 tys. zł na otwarcie firmy.

Kaszuby.pl
Urząd Pracy
ZPORR
Związek Powiatów Polskich
Wrota Pomorza
OHP
Pierwsze kroki młodego biznesu
WKU Człuchów
AP Słupsk
Pomorskie 2020
Piękne kaszuby
W zawodzie jak ryba w wodzie
Biała Księga

Zarząd Powiatu

Skład Zarządu Powiatu

Jacek Żmuda-Trzebiatowski

Jacek Żmuda-Trzebiatowski - Starosta

Wykształcenie wyższe prawnicze - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył Studia Podyplomowe Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku - "Organizacja pomocy społecznej". W latach 1998-1999 pracował w Urzędzie Gminy w Tuchomiu.
Następnie do 2003 roku był inspektorem ds. ochrony zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bytowie. Od 2004 roku był Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchomiu.
W latach 2002 - 2003 radny Rady Gminy w Tuchomiu i przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
Od 2006 roku radny Rady Powiatu Bytowskiego.

Andrzej Marcinkowski - Wicestarosta

Marek Kwaśniewski - Członek Zarządu

Urodził się (1953 r.) i mieszka w Miastku. Posiada wykształcenie pedagogiczne. Pracował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (dawniej: Zespół Szkół Mechanicznych) w Miastku jako nauczyciel, zastępca kierownika a następnie kierownik Warsztatów Szkolnych. Obecnie (od 2004 r.) jest na emeryturze. Zainteresowania: piłka siatkowa, piłka nożna, teatr, turystyka.

Jerzy Lubieński -  Członek Zarządu

Piotr Zaborowski -  Członek Zarządu

Kompetencje i zadania

Zarząd Powiatu jest organem wykonawczym powiatu. Wykonuje uchwały Rady Powiatu i zadania powiatu określone przepisami prawa.

Do zadań Zarządu Powiatu należy w szczególności:
  1. Przygotowywanie projektów uchwał Rady,
  2. Wykonywanie uchwał Rady,
  3. Gospodarowanie mieniem powiatu,
  4. Wykonywanie budżetu powiatu,
  5. Zatrudnianie i zwalnianie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu.

W realizacji zadań Zarządu Powiatu podlega wyłącznie Radzie Powiatu. Zarząd wykonuje zadania powiatu przy pomocy Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu, w tym Powiatowego Urzędu Pracy.

Wyszukaj w serwisie

Kwiecień 2014