styczeń

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytowie

W Bytowie WOŚP zagra już po raz dwudziesty pierwszy! Orkiestrowe granie będzie trwało dwa dni. Bieg, seans filmowy i bajkowy, loteria, licytacja, przejażdżki konne, koncerty oraz pokazy rycerskie – duża różnorodność atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie i chociaż przez chwile wziął udział we wspólnym WIELKIM GRANIU Z WOŚP „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Opis poszczególnych punktów programu

Sobota 13.01.2018 r.

2. edycja Bytowskiego Biegu i Marszu „Rozgrzej serce z WOŚP”
Kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chcemy, aby wszyscy razem bez względu na wiek pokonali trasę około 5km wokół bytowskiego stadionu. Udział dzieci do 12 lat jest bezpłatny, osoby w wieku od 13 do 18 lat płacą 10 zł, a pełnoletni 30 zł. Cała kwota wpisowego jest wrzucana do puszki! Na zachętę przygotowaliśmy dla zawodników pakiety startowe, w których skład wchodzą m.in. posiłek regeneracyjny, woda, baton oraz pamiątkowy drewniany medal w kształcie serca za ukończenie biegu. Ilość pakietów startowych jest ograniczona, dostanie je pierwsze 100 osób, które wcześniej zapiszą się internetowo na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/2233.html. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać, to i tak może przyjść i przebiec lub przemaszerować trasę i wesprzeć całą akcję. Miasteczko zawodów, w którym możliwy będzie odbiór pakietów startowych otwarte będzie już od godziny 9.00 do 10:30. O godzinie 11:00 wystartują wszyscy zawodnicy. Dla trzech pierwszych kobiet i mężczyzn przewidziane są nagrody. Po ukończonym biegu będzie możliwość wspólnie ogrzać się przy ognisku z kiełbaskami.

Przedpremierowy seans filmowy dla WOŚP „Atak paniki”
W sobotni wieczór zapraszamy do bytowskiego kina „Albatros” na projekcie filmu „Atak paniki”, który do kin wchodzi oficjalnie dopiero 19 stycznia! Jest to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Koszt wstępu to jedyne 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Seans rozpocznie się o godzinie 18:00, a żeby zająć jak najlepsze miejsce radzimy przyjść nie na ostatnią chwilę, ponieważ nie ma możliwości zamówienia miejsca, więc kto pierwszy ten lepszy.

Finałowa niedziela 14.01.2018 r.

Tego dnia na ulicach miasta Bytów spotkać będzie można ponad 100 wolontariuszy z puszkami. Oprócz zbiórki pieniędzy do puszek przygotowaliśmy wiele atrakcji dla bytowiaków, aby tego dnia każdy mógł zagrać razem z Wielką Orkiestrą. W tym roku na bytowskim rynku będzię działo się więcej niż dotychczas. Najmłodsi na rynku od godziny 10:00 do 13:00 będą mieli okazję pojeździć konno, a rodzice i starsi będą mieli możliwość w międzyczasie skosztować słodkości i napić się kawy. Również na rynku będzie można zwiedzić miasteczko rycerskie, w którym będzie można skorzystać z warsztatów rycerskich, a potem przyjrzeć się dokładnie jak wyglądają walki rycerskie.

Jak co roku główna impreza odbędzie się w budynku Bytowskiego Centrum Kultury. Dzieci zapraszamy na film przygodowy „Munio: Strażnik księżyca” już o godzinie 11:00. Muzycznej i tanecznej oprawie orkiestrowej w BCKu będą towarzyszyć stałe punkty finału: loteria fantowa
oraz licytacja orkiestrowych gadżetów (m.in. poduszka oraz siatka na zakupy z wyhaftowanymi symbolami tegorocznego finału) . W tym roku oprócz finałowych koszulek i gadżetów można wylicytować m.in. kalendarz ścienny na 2018 rok z autografem i zdjęciami Jakuba Błaszczykowskiego, wycieczkę po Bytowskim Browarze, przejazdy drezyną, vouchery do kosmetyczek, płyty z autografami, bony na masaż, oraz wiele innych materialnych fantów. Sztab wciąż zbiera fanty, więc jeszcze wiele ciekawych rzeczy może się znaleźć na licytacji.

W tym roku w trakcie trwania finału będzie możliwość zapisania się jako Dawca Szpiku w specjalnie przygotowanym stoisku Fundacji DKMS. Przeszkolone osoby będą odpowiadać na pytania oraz promować bycie Dawcą Szpiku.

O godzinie 19:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, zespół „Paradoxxx”. Całą imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni tzw. Światełko do nieba na dziedzińcu bytowskiego zamku o godzine 20.00.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH do udziału chociaż w jednej z przygotowanych
przez nas atrakcji finałowych.
Bytowski Sztab WOŚP działa przy Komendzie Hufca ZHP im. Zawiszy Czarnego w Bytowie.
Sztab obejmuje Powiat Bytowski oprócz Gmin: Czarna Dąbrówka, Trzebielino i Miastko. Z ramienia naszego sztabu będzie działać 180 wolontariuszy. Zebrane kwoty w poprzednich finałach przez Sztab WOŚP w Bytowie:
XXV Finał WOŚP 2017 - 85 129,76 zł
XXIV Finał WOŚP 2016 - 68 392,03 zł.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!
Bieżące informacje dostępne na stronie https://www.facebook.com/sztab.wosp.bytow/
Kontakt dla mediów: phm. Katarzyna Łasińska, Z-ca Szefa Sztabu WOŚP w Bytowie,
E-mail: katarzyna.lasinska@zhp.net.pl, tel. 507 672 652