kwiecień

XIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

22 kwietnia 2017 r. w Luzinie (powiat wejherowski) odbył się XIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Nasz powiat reprezentowały panie z koła „Gołczewskie Babeczki” z Gołczewa, gmina Parchowo. Koło to było laureatem IV Powiatowego Turnieju KGW. Oprócz naszego reprezentanta w Turnieju wzięło udział 13 kół z województwa pomorskiego: KGW Czarne (powiat człuchowski), KGW Żelisławski (powiat gdański), KGW Kamienica Szlachecka (powiat kartuski), KGW Górki (powiat kościerski), KGW Tychnowy (powiat kwidzyński), KGW Cewice (powiat lęborski), KGW Lasowice Wielkie (powiat malborski), KGW Jazowa (powiat nowodworski), KGW Władysławowo (powiat pucki), KGW Łebień (powiat słupski), KGW Rokocin (powiat starogardzki), KGW Brzuśce (powiat tczewski) oraz KGW Bolszewo (powiat wejherowski). Gospodynie rywalizowały w pięciu konkurencjach: produkt (ciasto z owocami), tablica, moda, piosenka kabaretowa oraz taniec. Jury przyznało główną nagrodę gospodyniom z KGW Rokocin (powiat starogardzki).

Stoisko naszych pań cieszyło się dużym powodzeniem. Panie przygotowały mnóstwo smakołyków, które można było na miejscu skosztować. Nawet Pan Ryszard Janusz Zarudzki Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził nasze panie i skosztował swojskich wyrobów.

Jednocześnie pragniemy podziękować Paniom z koła „Gołczewskie Babeczki” za trud włożony w przygotowania do udziału w XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego i godne reprezentowanie naszego powiatu.

www.bytow.pup.pl