Wysoka frekwencja podczas szkoleń dla NGO-sów

Starostwo Powiatowe w Bytowie, w związku ze zbliżającymi się otwartymi konkursami ofert na realizację zadań publicznych na 2020 r., zorganizowało w Bytowie i w Miastku szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Szkolenie w Starostwie Powiatowym w Bytowie odbyło się 12 listopada br., a uczestniczyło w nim 45 osób. Dzień później, 13 listopada br., w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, udział w szkoleniu wzięło 11 osób. Szkolenia poprowadziła Agnieszka Solecka - pracownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, co potwierdza ilość uczestników. Podczas szkolenia omówiono zasady wypełniania ofert na realizację zadań publicznych, obowiązujących od 1 marca 2019 r., poprzez serwis Witkac.pl, który od tego roku będzie wykorzystywany przez Powiat Bytowski do składania i rozliczania ofert na realizację zadań publicznych. Omówione zostały procedury konkursowe, zasady udzielania dofinansowania i rozliczania projektów.

Podczas szkoleń pojawiło się wiele pytań odnoszących się do poszczególnych elementów wniosku, a w szczególności dotyczących określania rezultatów projektów. Dlatego też, prowadząca szkolenia przygotowała w materiałach szkoleniowych przykłady z różnych sfer zadań publicznych. Podczas szkolenia omówiono również zasady tworzenia konta w serwisie Witkac.pl oraz procedurę składania wniosków w kreatorze.

Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za czynny udział i zapraszamy ich wraz z pozostałymi przedstawicielami organizacji pozarządowych, do kontaktu, zadawania pytań i współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bytowie.

Szkolenie w Bytowie
Szkolenie w Miastku