Aktualności

grudzień
03
2019

Wsparcie dla bytowskiego eksportu

Wsparcie dla bytowskiego eksportu

Już 15 firm z naszego powiatu skorzystało dotychczas z oferty projektu „Pomorski Broker Eksportowy”, którego promocję aktywnie wspiera Powiat Bytowski. Ostatni sukces bytowskiego Browaru pokazuje, że naprawdę warto.

Promocja projektu w powiecie trwa od 2 lat. W tym czasie przystąpiło do niego około 15 naszych firm; większość z nich już w roku 2018, pozostałe zaś w ostatnich miesiącach na skutek szeroko zakrojonej akcji promocyjnej skierowanej do poszczególnych przedsiębiorców oraz gmin. Inicjatywę tą poparł również Powiat Bytowski, który zaangażował się w realizację projektu.

Uczestniczące w Pomorskim Brokerze Eksportowym firmy reprezentują branże najbardziej charakterystyczne dla aktywności przedsiębiorstw w naszym powiecie, takie jak: obróbka i wyroby z metalu, meblarstwo, produkcja maszyn rolniczych, wyposażenie sklepów czy transport i spedycja. Największym zainteresowaniem firm cieszą się dotacje eksportowe, seminaria dotyczące prowadzenia eksportu i rynków zagranicznych, a także udział w zagranicznych imprezach promocyjnych. Natomiast firmy początkujące - rozpoczynające eksport - najchętniej korzystają z oferowanego w ramach projektu badania potencjału eksportowego.

Wśród beneficjentów projektu z terenu powiatu bytowskiego warto wymienić chociażby BM Horse z Tągowia; bytowskie przedsiębiorstwa: Bagramet, Kołaszewski, Wireland, Bayoner i Browar Kaszubski; Talex i Lasertechnikę z Borzytuchomia; Miloni z Pomyska oraz Infotech z Nakli.

O tym, że warto korzystać, świadczyć może chociażby tegoroczny sukces bytowskiego Browaru na targach SIAL InterFOOD w Dżakarcie - największych targach dla branży spożywczej w Indonezji. Bytów Browar Kaszubski Sp. z o.o. został uhonorowany brązowym medalem Bronze SIAL Innovation za swój innowacyjny produkt - piwo Bytów Baltic Gose. Nagroda cieszy tym bardziej, że do konkursu zgłoszono aż 900 wyrobów.

W tym roku odbyła się już osiemnasta edycja Targów SIAL InterFOOD. Wzięło w niej udział 1300 wystawców z 27 krajów, w tym również 10 firm z Pomorza. Wyjazd naszych wystawców, w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego, zorganizowała Agencja Rozwoju Pomorza. Targi w Dżakarcie to wspaniała okazja do zaprezentowania swojej oferty, gdyż odwiedza je ponad 50 tysięcy osób z krajów takich jak Malezja, Chiny, Singapur, Korea Południowa, Japonia, Australia, Tajlandia.

Pomorski Broker Eksportowy to projekt wspierający aktywność eksportową firm z naszego regionu. Powstał z inicjatywy pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu, i jest projektem partnerskim realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość, Inkubator STARTER, INVESTGDA i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego mogą korzystać przedsiębiorstwa zainteresowane rozwojem prowadzonej już działalności na rynkach zagranicznych, jak również te, nieposiadające jeszcze  doświadczeń eksportowych. 
 
 

Kalendarz Imprez

Styczeń 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia

  wszystkie wydarzenia

  Kontakt

  Starostwo Powiatowe w Bytowie

  77-100 Bytów
  ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2

  tel:  (59) 822 80 00
  fax: (59) 822 80 01

  starostwo@powiatbytowski.pl

      wszystkie kontakty

  System kolejkowy

  Sprawdź status kolejki w systemie kolejkowym Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie

  https://bezkolejki.eu/spbytow/


  Godziny pracy

  Poniedziałek            7:30 - 15:30
  Wtorek            7:30 - 15:30
  Środa            7:30 - 15:30
  Czwartek            7:30 - 15:30
  Piątek            7:30 - 15:30

  Stacje meteo

  Badanie Satysfakcji Klientów

  Gminy Powiatu

  Placówki Oświatowe

  Jednostki Organizacyjne

  Powiatowy Urząd Pracy

  www.bytow.praca.gov.pl/


  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
  www.pcprbytow.pl/

  Zarząd Dróg Powiatowych
  www.bip.zdpbytow.pomorskie.pl

  Służby, inspekcje, straże

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
  www.strazbytow.powiat.pl

  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
  www.bip.bytow.gda.winb.gov.pl/

  Komenda Powiatowa Policji
  www.bytow.policja.gov.pl

  Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
  www.pssebytow.bip.gov.pl

  Powiatowy Inspektorat Weterynarii
  www.bip.piwbytow.pl 

  Spółki Prawa Handlowego

  Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o
  www.szpital-bytow.com.pl

  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie S.A.
  http://www.pksbytow.pl