marzec

VI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Bytowskiego

02 marca 2019 roku  w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbył się VI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Bytowskiego.  Do rywalizacji zgłosiło się pięć kół z powiatu bytowskiego: KGW z Parchowa, Sierzna, Borowego Młyna, Kłączna i Świerzenka. Panie rywalizowały w pięciu konkurencjach:  Produkt tradycyjny – śledzie marynowane w oleju, Tablica – „1918-2018 My Polacy”, Moda – „Otulona kwiatami”, Scenka kabaretowa – „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”, Piosenka z inscenizacją –  „O mojej mamie”.

GRAND PRIX VI Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich decyzją jury otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich „ Malwy” z Sierzna.  Panie z KGW z Sierzna wezmą udział w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja 2019r. w Żukowie.

Sala wypełniła się publicznością, a duch rywalizacji udzielił się wszystkim obecnym. Było kolorowo i zabawnie. Przygotowano również słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych na turnieju. Koła uczestniczące w turnieju otrzymały liczne nagrody. Każdy występ był niepowtarzalny, nagradzany głośnymi brawami. Gratulujemy wszystkim  uczestnikom i zapraszamy na przyszłoroczną edycję, a zwłaszcza panie z pozostałych kół działających na terenie naszego powiatu.

Serdeczne podziękowania dla fundatorów nagród: Nadleśnictwa sprawujące nadzór w lasach na terenie powiatu bytowskiego, DRUTEX Bytów, „ Kołaszewski” Bytów, EX-PRO Wałdowo, WIRAX Tuchomie, Prefabet Osława Dąbrowa, Karo Sątoczno, LGD Pojezierze Bytowskie.

Maj 2019