kwiecień

Technik OZE wszystko może

W dniach 30-31.03.2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku przy odbył się II Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”. Współorganizatorami konkursu były znane w środowisku lokalnym organizacje pozarządowe: Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze i Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Patronami honorowymi oraz sponsorami nagród byli: Wicewojewoda Pomorski Pan Mariusz Łuczyk, Starosta Bytowski Pan Leszek Waszkiewicz, Wicestarosta Zbigniew Batko oraz prezes MTG Pan Aleksander Szopa.

W pierwszym dniu konkursu młodzież wykonywała zadania praktyczne polegające na sporządzeniu pomiarów pracy paneli fotowoltaicznych oraz wykonaniu fragmentu instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem różnych metod. Testem poprawności realizacji zadania było sprawdzenie szczelności zmontowanej instalacji.

Po zmaganiach konkursowych pierwszego dnia uczestnicy pojechali na wycieczkę do biogazowi w Piaszczynie, sponsorowaną przez Miasteckie Towarzystw Gospodarcze. Drugi dzień konkursu to część teoretyczna, podczas której uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii / OZE/.

W konkursie wzięło udział 9 drużyn z różnych części kraju, tj. Zielonki k. Warszawy, Inowrocławia, Torunia, Gdyni , Swarożyna, Koszalina, dwie drużyny ze Słupska oraz zespół gospodarzy z miasteckiego ZSOiT.

Laureatami Konkursu, których sponsorzy obdarowali wartościowymi nagrodami, zostali:

I miejsce – Zespół Szkół im Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku

III miejsce – Zespół Szkół Ekologiczno – Transportowych w Gdyni

Pan wicewojewoda dodatkowo obdarował prezentami uczestników, którym w tym roku nie udało się stanąć na podium. Gratulujemy! Dziękujemy Wicewojewodzie Pomorskiemu , Starostom Powiatu Bytowskiego za wsparcie i objęcie honorowego patronatu nad całą imprezą, zaś Prezesowi MTG za okazane zaangażowanie w realizację konkursu oraz w propagowanie idei Odnawialnych Źródeł Energii.

Organizatorzy Konkursu w ZSOiT w Miastku: Józef Kaczmarek, Przemysław Kwiatek, Andrzej Mynio, Przemysław Pakuła, Roman Dykyj, Tomasz Kwaśniewski, Bogusław Szkwarek.

Maj 2018