luty

Spotkanie w sprawie organizacji Dnia Dawcy Szpiku w powiecie bytowskim

W dniu 6 lutego 2018 r. w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji Dnia Dawcy Szpiku w powiecie bytowskim, który ma się odbyć w dniu 11 i 12 marca 2018 r. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz.

Akcja ta będzie poświęcona poszerzaniu wiedzy na temat komórek macierzystych oraz przede wszystkim rejestracji ich dawców. Organizacja tego wydarzenia jest wspólną inicjatywą rodziny Marysi Mróz oraz Fundacji DKMS z Warszawy. Marysia, której rodzice pochodzą z Bytowa i Tuchomia, urodziła się 12 stycznia 2018 r. z ostrą białaczką limfoblastyczną i niedługo będzie potrzebować przeszczepu szpiku dającego szansę całkowitego powrotu do zdrowia.

W spotkaniu z Panią Ewą Nawrot - reprezentującą Fundację DKMS uczestniczyli przedstawiciele rozmaitych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i lokalnych przedsiębiorców.  Omówiono plan działania dotyczący organizacji Dnia Dawcy Szpiku w Bytowie i Tuchomiu oraz w innych zaproponowanych na spotkaniu lokalizacjach (m.in. w Parchowie i Kołczygłowach). Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zaproszonych gości, którzy proponowali różne formy pomocy niejednokrotnie pozytywnie zaskakując organizatorów pomysłowością.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w tym spotkaniu za okazane zaangażowanie i wsparcie w realizacji naszej inicjatywy. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w akcję.