grudzień

Nabór wniosków do „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

Zarząd Powiatu Bytowskiego przyjął zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do realizacji w 2019 r. programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”.

Obszary programu, które będą realizowane w 2019 r.:

Obszar B – likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Obszar C – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych.

Obszar D – likwidacja barier transportowych w placówkach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzonych przez organizacje pozarządowe, gminy lub powiaty, a także w warsztatach terapii zajęciowej.

Obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych.

Obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej, w powiatach, w których takie podmioty dotychczas nie zostały utworzone.

Obszar G – skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Zainteresowane podmioty mogą składać wnioski/wystąpienia* do siedziby Starostwa Powiatowego w Bytowie, ul. Domańskiego 2 w nieprzekraczalnym terminie do 8 lutego 2019 roku.

*wniosek – składają podmioty będące jednostkami organizacyjnymi samorządu powiatowego

*wystąpienie – składają podmioty niebędące jednostkami organizacyjnymi samorządu powiatowego

Szczegóły na temat programu dostępne są na stronie PFRON.

Ponadto informacje nt. programu można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Bytowie (pokój 309) oraz pod numerem telefonu 59 822 80 04 (kontakt z Anną Wróblewską).

Czerwiec 2019