kwiecień

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Dnia 25 kwietnia 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie odbyły
się coroczne eliminacje „Mistrzostw pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej” drużyn ratowniczych szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego. Organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie.

Do eliminacji zgłoszono pięć drużyn reprezentujących: I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną w formie testu oraz praktyczną w symulowanych wypadkach z udziałem pozorantów. Test oraz cztery stanowiska, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, były oceniane przez sędziów punktami. Sędziowie w składzie: Marcin Hesse – Sędzia Główny,  Aleksandra Bela-Jenczyk, Joanna Kuszlewicz oraz Dariusz Matuszkiewicz czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji.

Mistrzostwa wygrała drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie zdobywając 53 punkty w składzie: Patrycja Wantoch Rekowska, Bartosz Ulanowski, Daria Niklas, Sara Bojanowska, Paulina Trapp.

Kolejne miejsca zajęły: I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie zdobywając 47 punktów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zdobywając 45 punktów, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku zdobywając 44 punkty, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie  zdobywając 37,5 punktów.

Na zakończenie konkursu Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz podziękował za udział wszystkim drużynom oraz wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

www.bytow.pup.pl