marzec

Konsument na medal

Kolejny raz z okazji zbliżającego się dnia Światowego Dnia Konsumenta, który obchodzony jest na świecie 15 marca, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbył się II Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: praca twórcza i test wiedzy konsumenckiej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego. Liczne prace twórcze wykonały m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej z Tuchomia oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Bytowa. Wcześniej w szkołach, które wyraziły taką chęć, odbyły się spotkania uczniów z Izabelą Metel - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

W kategorii  test wiedzy uczestnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań testowych. Najlepszą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazała się Joanna Butowska, uczennica kl. 3 ZSEU Bytów. Tuż za nią uplasował się Paweł Mańczak z kl. 1 LO Bytów, a trzecie miejsce zajęła Weronika Las z kl. 2 ZSEU Bytów.

Natomiast w kategorii praca twórcza komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem tych najlepszych w związku z tym, iż prac plastycznych wpłynęło bardzo wiele i ich poziom był wyrównany. Ostatecznie najwyżej oceniono pracę Katarzyny Meger z kl. 2 ZSEU Bytów. Drugie miejsce przyznano pracy Anny Saldat  kl. I LO Bytów, a trzecie miejsce Karolinie Hinz  kl. 1 ZSEU Bytów. Zainteresowanie było tak duże, że w kategorii „Praca Twórcza” przyznano aż 6 wyróżnień.

Laureaci konkursu swoją wiedzę będą mogli teraz sprawdzić w praktyce, gdyż w nagrodę otrzymali bony towarowe o wartości od 30 do 250 zł, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczo-Usługowych w Bytowie: Katarzyna Koterba , Beata Knuth i Magdalena Lubańska oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta Izabela Metel. Sponsorami cennych nagród było Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Już dzisiaj zapraszamy uczniów na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Maj 2019