kwiecień

Konkurs CYFROWA MAJÓWKA

„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności i to właśnie o organizację takich wydarzeń nam chodzi. Najważniejsze? Termin. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r.
O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić Państwu pracę przygotowaliśmy prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/

Na zgłoszenia czekamy do 19 maja.

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

Zależy nam, aby „Cyfrowa majówka” przede wszystkim była dobrą zabawą. Chcemy jednak docenić najciekawsze inicjatywy. To na nie czekają nagrody.

Jakie? Profesjonalne warsztaty programowania i roboty do nauki programowania – to tylko niektóre z nich.

Do naszego konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.

Załącznik nr 2 Cyfrowa Majówka - plakat informacyjny
Załącznik nr 3 - Zgłoszenie