październik

Kolejna inwestycja zakończona sukcesem!

Zaangażowanie i ciężka praca wielu osób i podmiotów przyczyniła się do powstania jednej z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego w Polsce.

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku edukacyjnego praktycznej nauki zawodu – Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie, przy ul. Wybickiego 4 w Bytowie, odbyło się 7 października 2019 r. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświatowych oraz szeroka grupa przedsiębiorców, gdyż to potrzeby i plany rozwojowe ostatnich z wymienionych, decydowały o kształcie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

W nowym budynku znalazły się nowoczesne pracownie: elektrotechniki i elektryki samochodowej, diagnostyki pojazdów i obsługi silników, komputerowa CNC, maszyn CNC, budowlana, obróbki plastycznej i obróbki ręcznej, spawalnicza, obrabiarek konwencjonalnych oraz drzewna. Przygotowano również trzy sale wykładowe.

Mamy nadzieję, że zrealizowana inwestycja, wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz pracująca tam wykwalifikowana kadra, przyczyni się do kształcenia uczniów na najwyższym poziomie.

Nowa infrastruktura powstała w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury i zakup wyposażenia dla szkół zawodowych w powiecie bytowskim. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Budowa nowego obiektu wraz z wyposażeniem kosztowała 12.913.505,00 mln zł.

Październik 2019