grudzień

I POWIATOWE FORUM DYSKUSYJNE

W dniu 06.12.2017 r. odbyło się pierwsze, inaugurujące spotkanie sieci instytucji, pracodawców oraz innych podmiotów zaangażowanych w proces doradztwa edukacyjno-zawodowego. Forum zostało zorganizowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie.

Tematem przewodnim forum było omówienie istoty procesu edukacyjno- zawodowego oraz przedstawienie aspektu bardzo ważnej współpracy między dyrektorami szkół, pracodawcami, uczniami oraz osobami odpowiedzialnymi za doradztwo zawodowe. Spotkanie zainaugurował Starosta Bytowski dziękując za przybycie zebranym osobom, następnym etapem spotkania było przedstawienie rozwoju szkolnictwa zawodowego na tle projektów unijnych realizowanych przez powiat bytowski. Etapem kluczowym był panel dyskusyjny, gdzie zostały poruszone różne aspekty doradztwa edukacyjno-zawodowego z punktu widzenia pracodawców, dyrektorów szkół, ucznia oraz osób odpowiedzialnych za realizację doradztwa na różnych szczeblach administracji samorządowej. Ponadto Pan Dyrektor Powiatowego Urzędu  Pracy omówił sytuację na obecnym rynku pracy oraz jego dynamiczny rozwój. Goście, którzy przybyli na spotkanie również wyrażali swoje opinie i poglądy na forum. Po dyskusji wyłoniło się kilka wniosków, które posłużą do dalszych planów odnośnie współpracy zarówno między pracodawcami, szkołami oraz innymi osobami odpowiedzialnymi za proces doradztwa zawodowego młodych osób.

Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie szkoły oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów technikum żywienia, których celem była prezentacja nowej sali gastronomicznej.

www.bytow.pup.pl