wrzesień

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE W NIEZABYSZEWIE

W minioną sobotę, 15 września w Niezabyszewie, odbyły się Dożynki powiatowo- gminne, których gospodarzem była w tym roku Gmina Bytów. Dożynki rozpoczęły się Mszą Święta w kościele w Niezabyszewie.

Po mszy św. odbył się przemarsz Korowodu Dożynkowego  spod Kościoła  prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Zapcenia na plac przy Szkole Podstawowej, gdzie nastąpiło oficjalne przywitanie gości oraz ceremonia przekazania chleba dożynkowego Burmistrzowi Bytowa  i  Staroście Bytowskiemu. Po oficjalnych przemowach władz gminnych i powiatowych rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z gminy Bytów. W czasie dożynek odbył się turniej sołectw oraz konkurs dla rolników z zakresu wiedzy o rolnictwie zorganizowany przez ARiMR.

Podczas dożynek rozstrzygnięto powiatowy  konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W konkursie wzięły udział najładniejsze wieńce zgłoszone przez Gminy naszego Powiatu.

Najpiękniejszym wieńcem okazał się wieniec sołectwa Mokrzyn, gmina Bytów, II miejsce zajęło sołectwo Kołczygłówki z gminy Kołczygłowy, a na III miejscu ulokował się wieniec z Półczna, gmina Studzienice. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia.

Wręczono również nagrody dla laureatów powiatowego etapu konkursu  „Piękna Wieś Pomorska 2018”. W konkursie powiatowym „Piękna Wieś Pomorska 2018” w kategorii WIEŚ miejscowości Łąkie gmina Lipnica, Sominy gmina Studzienice oraz Nożyno gmina Czarna Dąbrówka otrzymały wyróżnienie. W tym samym konkursie w kategorii ZAGRODA wyróżnienie otrzymała zagroda Państwa Kamińskich z Zapcenia, gmina Lipnica.

Atrakcją wieczoru był występ kabaretu REWERS oraz zabawa taneczna pod gwiazdami na której uczestnicy dożynek bawili się do późnych godzin nocnych.

Transmisja obrad

Grudzień 2018