wrzesień

5. Bëtowskô Gòńba

Automobilklub Koszaliński zaprasza na 5. edycję rajdu samochodowego Bytowska Gonitwa stanowiącego 8. rundę Ogólnopolskiego Cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, która odbędzie się w dniach 14-15 września 2019 r.

W tym roku Bëtowskô Gòńba rozegrana zostanie jako Super KJS. Oznacza to, że można było wytyczyć niemal trzykrotnie dłuższe odcinki specjalne, a i suma oesowego ścigania będzie dzieki temu o wiele większa. Delikatnym zmianom poddanoy także trasę kultowego, nocnego prologu wiodącego ulicami centrum Bytowa. Powinno być jeszcze bardziej widowiskowo!

W niedzielę zawodnicy rywalizować będą na 6 oesach. Dwa trzykrotnie pokonywane odcinki to wąskie, bardzo kręte i pagórkowate trasy w przepieknej scenerii kaszubskich krajobrazów. W tym roku organizatorom udało się ułożyć niezwykle kompaktową pętlę, dzięki czemu długość całego rajdu ma mniej niż 100 km, a odcinki specjalne stanowią niemal 30% trasy rajdu. Na piątej, jubileuszowej edycji bytowskiego święta wszystkich pasjonatów motorsportu na pewno nie zabraknie emocji.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy rajdowców, kibiców i dziennikarzy do gościnnego i przyjaznego rajdom Bytowa, na jedną z najciekawszych i najtrudniejszych rund Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

5.rajd Bëtowskô Gòńba odbędzie się pod patronatem honorowym: przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta, burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki oraz starosty bytowskiego Leszka Waszkiewicza.

Listopad 2019